Tervetuloa, Vieras. Ole hyvä ja kirjaudu tai rekisteröidy.

Kirjaudu käyttäjätunnuksen, salasanan ja istunnonpituuden mukaan
24.04.19 - klo:12:56
 
Sivuja: [1]   Siirry alas
  Tulostusversio  
Kirjoittaja Aihe: JÄMSÄ 2.3.2019  (Luettu 5876 kertaa)
kaius
Ylläpitäjä
Jäsen
*****
Poissa Poissa

Viestejä: 86


Profiili
« : 17.02.19 - klo:21:41 »

Talvisarjan 2019 Neljäs kisa ajetaan Jämsässä 2.3.2019

Lauantaina ajetaan kaikki luokat.

Ilmoittautuminen alkaa Maanantaina 18.2.2019 ja loppuu Sunnuntaina 24.2.2019

Ilmoittautuminen rokkiralli kotisivun lomakkeen kautta
http://www.rokkiralli.info/lomake/step1.php


Maksut maksetaan tilille FI8342130010030042

Super, kardaani ja vetari  60€/luokka
Lady   40€
Junior 0€

Viestikenttään KILPAILUNUMERO ja Paikkakunta
   Esim:  V4 Jämsä
tallennettu
kaius
Ylläpitäjä
Jäsen
*****
Poissa Poissa

Viestejä: 86


Profiili
« Vastaus #1 : 17.02.19 - klo:21:42 »

#4 2.3.2019

Jämsä 2.3.2019 Ilmoittautuneet:

pe  1. maaliskuuta 2019 11.10.36
Ilmoittautuneita: 93

Super: 23

3   Putkonen Rolf,  Jyväskylä,  Putkonen Motorsport,   Starlet
23   Junnila Sami,  Mäntsälä,  RSt Motorsport,   Bmw v8    (e)
26   Holmström Sebastian,  Porvoo,  Riverside Racing,   Mazda 326
27   Toni Nieminen,  Lahti,  MV-Racing,   Kalma taxi
46   Pasi Nyyssönen,  Saarijärvi,  PJJ Rallycross Racing Team,   Nissan almera    (u)
63   Alex Ewalds,  Porvoo,  Maranelloteam,   Mazda 323
64   Stanton,  Mäntyharju,  Team Rengaspalvelu ,   Ford Sierra    (u)
65   Sami Puttonen,  Jämsä,  Special Yhtiöt,   Volvo Amazon    (u)
67   Lehtonen Ari,  Kuhmoinen,  Natiaiset racing,   volvo pv    (u)
73   Valtteri Mäenpää,  Jämsä,  ,   Mercedes-Benz Cosworth    (u)
74   Huugo,  Jämsänkoski,  Huugo Racing,   Sorsa evo 1    (e)
78   Mika Puttonen,  Jämsä,  ,   Ford    (j)
84   Väätänen Jussi,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   toyota
103   Virkkunen Eetu,  Jämsä,  Kolhi racing,   OS-Vortti    (e)
131   Malinen Toni,  Pieksämäki,  TM Racing,   TM RACING FORD
190   Timo heinonen,  Porvoo,  Riversideracing,   Mazda 323 gti
207   Laitinen Pasi,  Mäntyharju,  Team Rengaspalvelu,   Opel
274   Hugo Junior,  Jämsä,  Hugo Racing,   Sorsa evo 2    (e)
303   Maljanen Lauri,  Mikkeli,  Tykkireisinki,   Volvo 343
313   Tuomas Hurskainen,  Hollola,  SS-Racing,   Ford Sierra    (j)
314   Lasse bussman,  Espoo,  RST-motorsport,   volvo 850
325   Marko Järvinen,  Jämsä,  ,   Golf T 5    (e)
581   Samanen Kai,  Saarijärvi,  RMS Rally Team,   Peugeot V8    (e)


Vetari: 20

2   Koskinen Oskari,  Konnevesi,  TPP Racing,   Mazda
3   Holmström Sebastian,  Porvoo,  Riverside Racing,   Mazda
6   Tatu Kilkki,  Orimattila,  Moukari Team,   datsun
9   Autio Mikko,  Jyväskylä,  RMS Rallyteam,   Mazda    [L10]
10   Autio Juhani,  Jyväskylä,  Autio Racing team,   Ei Honda    [L6]
12   Soikkeli Jarno,  Nokia,  Team Laskeutumisvalo,   Hratsu    [L135]
16   Karlsson Kenneth,  Sipoo,  AbuDhabiRacers,   Honda    (e)
17   Ari Vuorinen,  Porvoo,  Pemasi racing,   Voorti
18   Lilja Aleksi,  Äänekoski,  Virtasen Rallitalli,   SaBa    [J5]
23   Rusinen Tommi,  Vääksy,  RS Racing,   Kannonperä Pösö
25   Hämäläinen Joona,  Orimattila,  Selänkylä Racing,   Honda civik     (e)
28   Tinippa,  Lahti,  Paukku Team,   Murkula
32   Petri Hyvönen,  Rantasalmi,  RÄHY Racing,   oopeli    [J32]
41   Huhtala Ossi,  Pertteli,  Kaaos Racing,   Mazda 323
52   Kivelä Pekka,  Jämsä,  Söpö-Team,   escort    (e)
108   Luoto Aarre,  Jämsä,  Steral racing,   Mazda    (e)
135   Sillman Matti,  Nokia,  Team Laskeutumisvalo,   Vecculi
142   Kari Karjalainen,  Pieksämäki,  Hans Racing Team,   Nissan
193   Nico Hänninen,  Vääksy,  Unlucky Racing Team,   Lolvo    (e)
310   Metsäoja Matti,  Heinola,  Mylly Racing,   Tynkärytö


Kardaani: 16

1   Peiponen Niko,  Hollola,  MV Racing,   Fjööörd
4   Hannu,  Pieksämäki,  Hans Racing Team,   Jos löytyy joku romu
8   Masi,  Korpilahti,  Team Jarwen,   Tynnyrin turvottaja    (e)
10   Junnu,  Joroinen,  Team RevittävätSiilit,   Ooppeli
11   Lindström Toni,  Espoo,  RK Racing Team,   Potkukelkka
13   Summanen Sampsa,  Hollola,  SS Racing,   SS-RACING Sirpa    (e)
19   Lindström Jani,  Espoo,  RK Racing Team,   Special edition BMW
20   Jäkälä,  Otava,  MRM Racing Team,   Foortti
26   Black Pete,  Lohja,  Rämä Racing,   Pick-up
28   Wenkula,  Korpilahti,  Team Jarwen,   Sotaratsu    (e)
30   Renlund Janne,  Konnevesi,  TPP Racing,   Oscortti
31   Vike Paukku,  Jyväskylä,  Paukku Team,   Riesa    (e)
60   Höpöhöpö Kukko,  Nurmijärvi,  Kukko Racing,   Svetlana    (u)
66   Pasi Niemi,  Kouvola,  Moukari Team,   Bemari
149   Jani Vatanen,  Joroinen,  Revittävät siilit,   Laina bmw
173   petteri bergström,  porvoo,  maranello,   vulwu    (e)


Junior: 15

1   Laitinen Toni,  Kangasniemi,  Kurko Racing,   Mäzdä
2   Koskinen Jesperi,  Konnevesi,  TPP Racing team,   Mazda
3   Kivistö Niko,  Maalta,  Blue Bullets,   höpömazzu
4   Kiiskinen Tino,  Juva,  Tykkireisinki,   Rosmariini
5   Lilja Tomi,  Äänekoski,  Virtasen Rallitalli,   SaBa    [V18]
7   Suosaari Severi,  Jämsä,  VeSuTeam,   Kylpyamme
8   Lilja Juuso,  Äänekoski,  Virtasen Rallitalli,   TuHnu
9   Turma kasperi,  Jämsä,  Vesu Team,   Markariini
11   Otto Valkonen,  Hans racing team,  ,   Opel
22   Tupala,  Korpilahti,  Team Jarwen,   Äitin auto    [L41]    (e)
23   Mika Mehtonen,  Rantasalmi,  Lintula  Racing,   Matsta
32   Hyvönen Niko,  Rantasalmi,  RÄHY Racing,   oopeli    [V32]
33   Janina Bergström,  Porvoo,  MaranelloTeam,   masa
39   Suosaari Elmeri,  Jämsä,  VeSu Team,   Matsa
52   Jessica Manninen,  Rantasalmi,  RÄHY Racing,   Opel


Lady: 19

1   Minttu,  Jyväskylä,  Möhis Racing Team,    Mazdakö
2   Magia Möhis,  Jyväskylä,  Möhis Racing Team,   Arse    (e)
3   Mustonen Nina,  Jämsä,  SteralRacing,   VW
4   Kallioniemi Susanna,  Jämsä,  Härski Racing,   Mazda
5   Kilkki Tarja,  Kouvola,  Moukari Team,   polkuauto.1.0
6   Autio Tiia,  Jyväskylä,  Autio Racing team,   Ei Honda    [V10]
7   Heidi,  Lievestuore,  Kanaparvi,   Villi Violetti
8   Huhtinen Laura,  Jämsä,  SteralRacing,   Punto
10   Autio Virpi,  Jyväskylä,  RMS Rallyteam,   Mazda    [V9]
13   Janna Häkkinen,  Äänekoski,  Virtasen Rallitalli,   Nelipyöräne    (u)
14   Johanna Renlund,  Konnevesi,  TPP Racing,   Mazda
15   Anne,  Jämsä,  Kolhi Racing,   Mazda    (e)
25   Veera Teikari,  Mäntsälä,  AllmostFastRacingTeam,   Honda    [V25]    (u)
28   Sari Kärkkäinen,  Pieksämäki,  Hans Racing Team,   Mazda
35   Heli Matilainen,  Saarijärvi,  RMS rally Team,   Nissan    (e)
41   Tatjaana,  Korpilahti,  Team Jarwen,   Tiivitaavi    [J22]    (e)
71   Pikku Myy,  Espoo,  RK Racing team,   Mazeda
91   SalmariSanni,  Heinola,  Selänkylä racing,   Vanha Rouva
135   Miss Rokkiralli Sillman Sanna,  Nokia,  Team Laskeutumisvalo,   Sisko    [V12]



(u)= Uusi kuski, (j)= Jälki-ilmoittautunut, (e) = Ei ajanut tällä kaudella
tallennettu
Napri
Aluevalvoja
Jäsen
*****
Poissa Poissa

Viestejä: 62


Profiili
« Vastaus #2 : 26.02.19 - klo:19:08 »

Ja Aikataulua Jämsään :

8:00 Toimisto aukeaa ja katsastukset alkaa...

9:45 Kuljettajakokous

HUOM ! 10:30 KISAT ALKAA !!!

Harjoituksia ei ajeta !

tallennettu
kaius
Ylläpitäjä
Jäsen
*****
Poissa Poissa

Viestejä: 86


Profiili
« Vastaus #3 : 27.02.19 - klo:17:30 »

#4.2 2.3.2019

J?ms?  2.3.2019 Lähtölistat:

SUPER: 21

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   46   Pasi Nyyssönen   Saarijärvi   PJJ Rallycross Racing Team   Nissan almera
A2   73   Valtteri Mäenpää   Jämsä      Mercedes-Benz Cosworth
A3   325   Marko Järvinen   Jämsä      Golf T 5
A4   131   Malinen Toni   Pieksämäki   TM Racing   TM RACING FORD
A5   303   Maljanen Lauri   Mikkeli   Tykkireisinki   Volvo 343
A6   26   Holmström Sebastian   Porvoo   Riverside Racing   Mazda 326

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   64   Stanton   Mäntyharju   Team Rengaspalvelu    Ford Sierra
B2   74   Huugo   Jämsänkoski   Huugo Racing   Sorsa evo 1
B3   581   Samanen Kai   Saarijärvi   RMS Rally Team   Peugeot V8
B4   207   Laitinen Pasi   Mäntyharju   Team Rengaspalvelu   Opel
B5   3   Putkonen Rolf   Jyväskylä   Putkonen Motorsport   Starlet

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   65   Sami Puttonen   Jämsä   Special Yhtiöt   Volvo Amazon
C2   103   Virkkunen Eetu   Jämsä   Kolhi racing   OS-Vortti
C3   23   Junnila Sami   Mäntsälä   RSt Motorsport   Bmw v8
C4   314   Lasse bussman   Espoo   RST-motorsport   volvo 850
C5   27   Toni Nieminen   Lahti   MV-Racing   Kalma taxi

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   67   Lehtonen Ari   Kuhmoinen   Natiaiset racing   volvo pv
D2   274   Hugo Junior   Jämsä   Hugo Racing   Sorsa evo 2
D3   84   Väätänen Jussi   Saarijärvi   RMS Rallyteam   toyota
D4   63   Alex Ewalds   Porvoo   Maranelloteam   Mazda 323
D5   190   Timo heinonen   Porvoo   Riversideracing   Mazda 323 gti


KARDAANI: 16

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   60   Höpöhöpö Kukko   Nurmijärvi   Kukko Racing   Svetlana
A2   173   petteri bergström   porvoo   maranello   vulwu
A3   13   Summanen Sampsa   Hollola   SS Racing   SS-RACING Sirpa
A4   26   Black Pete   Lohja   Rämä Racing   Pick-up
A5   11   Lindström Toni   Espoo   RK Racing Team   Potkukelkka
A6   19   Lindström Jani   Espoo   RK Racing Team   Special edition BMW
A7   149   Jani Vatanen   Joroinen   Revittävät siilit   Laina bmw
A8   1   Peiponen Niko   Hollola   MV Racing   Fjööörd

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   31   Vike Paukku   Jyväskylä   Paukku Team   Riesa
B2   28   Wenkula   Korpilahti   Team Jarwen   Sotaratsu
B3   8   Masi   Korpilahti   Team Jarwen   Tynnyrin turvottaja
B4   30   Renlund Janne   Konnevesi   TPP Racing   Oscortti
B5   10   Junnu   Joroinen   Team RevittävätSiilit   Ooppeli
B6   66   Pasi Niemi   Kouvola   Moukari Team   Bemari
B7   4   Hannu   Pieksämäki   Hans Racing Team   Jos löytyy joku romu
B8   20   Jäkälä   Otava   MRM Racing Team   Foortti


VETARI: 20

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   193   Nico Hänninen   Vääksy   Unlucky Racing Team   Lolvo
A2   25   Hämäläinen Joona   Orimattila   Selänkylä Racing   Honda civik
A3   12   Soikkeli Jarno   Nokia   Team Laskeutumisvalo   Hratsu
A4   41   Huhtala Ossi   Pertteli   Kaaos Racing   Mazda 323
A5   142   Kari Karjalainen   Pieksämäki   Hans Racing Team   Nissan
A6   17   Ari Vuorinen   Porvoo   Pemasi racing   Voorti
A7   2   Koskinen Oskari   Konnevesi   TPP Racing   Mazda

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   52   Kivelä Pekka   Jämsä   Söpö-Team   escort
B2   16   Karlsson Kenneth   Sipoo   AbuDhabiRacers   Honda
B3   9   Autio Mikko   Jyväskylä   RMS Rallyteam   Mazda
B4   23   Rusinen Tommi   Vääksy   RS Racing   Kannonperä Pösö
B5   18   Lilja Aleksi   Äänekoski   Virtasen Rallitalli   SaBa
B6   310   Metsäoja Matti   Heinola   Mylly Racing   Tynkärytö
B7   3   Holmström Sebastian   Porvoo   Riverside Racing   Mazda

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   108   Luoto Aarre   Jämsä   Steral racing   Mazda
C2   32   Petri Hyvönen   Rantasalmi   RÄHY Racing   oopeli
C3   135   Sillman Matti   Nokia   Team Laskeutumisvalo   Vecculi
C4   10   Autio Juhani   Jyväskylä   Autio Racing team   Ei Honda
C5   28   Tinippa   Lahti   Paukku Team   Murkula
C6   6   Tatu Kilkki   Orimattila   Moukari Team   datsun


LADY: 19

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   13   Janna Häkkinen   Äänekoski   Virtasen Rallitalli   Nelipyöräne
A2   41   Tatjaana   Korpilahti   Team Jarwen   Tiivitaavi
A3   91   SalmariSanni   Heinola   Selänkylä racing   Vanha Rouva
A4   28   Sari Kärkkäinen   Pieksämäki   Hans Racing Team   Mazda
A5   4   Kallioniemi Susanna   Jämsä   Härski Racing   Mazda

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   25   Veera Teikari   Mäntsälä   AllmostFastRacingTeam   Honda
B2   2   Magia Möhis   Jyväskylä   Möhis Racing Team   Arse
B3   8   Huhtinen Laura   Jämsä   SteralRacing   Punto
B4   3   Mustonen Nina   Jämsä   SteralRacing   VW
B5   6   Autio Tiia   Jyväskylä   Autio Racing team   Ei Honda

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   15   Anne   Jämsä   Kolhi Racing   Mazda
C2   10   Autio Virpi   Jyväskylä   RMS Rallyteam   Mazda
C3   135   Miss Rokkiralli Sillman Sanna   Nokia   Team Laskeutumisvalo   Sisko
C4   71   Pikku Myy   Espoo   RK Racing team   Mazeda
C5   7   Heidi   Lievestuore   Kanaparvi   Villi Violetti

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   35   Heli Matilainen   Saarijärvi   RMS rally Team   Nissan
D2   14   Johanna Renlund   Konnevesi   TPP Racing   Mazda
D3   1   Minttu   Jyväskylä   Möhis Racing Team    Mazdakö
D4   5   Kilkki Tarja   Kouvola   Moukari Team   polkuauto.1.0


JUNIOR: 15

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   22   Tupala   Korpilahti   Team Jarwen   Äitin auto
A2   33   Janina Bergström   Porvoo   MaranelloTeam   masa
A3   3   Kivistö Niko   Maalta   Blue Bullets   höpömazzu
A4   11   Otto Valkonen   Hans racing team      Opel
A5   2   Koskinen Jesperi   Konnevesi   TPP Racing team   Mazda

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   52   Jessica Manninen   Rantasalmi   RÄHY Racing   Opel
B2   32   Hyvönen Niko   Rantasalmi   RÄHY Racing   oopeli
B3   5   Lilja Tomi   Äänekoski   Virtasen Rallitalli   SaBa
B4   4   Kiiskinen Tino   Juva   Tykkireisinki   Rosmariini
B5   1   Laitinen Toni   Kangasniemi   Kurko Racing   Mäzdä

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   8   Lilja Juuso   Äänekoski   Virtasen Rallitalli   TuHnu
C2   23   Mika Mehtonen   Rantasalmi   Lintula  Racing   Matsta
C3   9   Turma kasperi   Jämsä   Vesu Team   Markariini
C4   39   Suosaari Elmeri   Jämsä   VeSu Team   Matsa
C5   7   Suosaari Severi   Jämsä   VeSuTeam   Kylpyamme


« Viimeksi muokattu: 27.02.19 - klo:17:40 kirjoittanut kaius » tallennettu
Sivuja: [1]   Siirry ylös
  Tulostusversio  
 
Siirry: