Menu

Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Näytä viestit Menu

Viestit - Napri

#1
Ilmoittautuneet :
Seniorit

1.V 40 Ulf Gustafsson
2.K 71 Jyri Lehtinen
3.V 182 Humppa Pentti
4.28 Jukka Kuusisto
5.V 166 Voitto Hassi
6.V 66 Timo Rönn
7.K 195 Juha Äijälä
8.K 29 Esamies
9.V 91 Pauli Hattunen
10.K 117 Sami Nousiainen
11.K 126 Jukka Törö
12.V 44 Petri Hyvönen
13.L 7 Sari Kärkkäinen
14.K 27 Juri Lappalainen
15.K 23 Black Pete
16.V 123 Henry Korpinen

Super seniorit

1.117 Sirppi
2.80 Toni Kivistö
3.143 Sakari Möller
4.46 Kaius
5.81 Niklas Nordman
6.5 Tero Kulomäki
7.78 Juoko Korhonen
8.114 Tom Huttunen
9.283 Antti Virtanen

#2
Kisainfo:
7.30- 9.15 Toimisto auki ja autojen katsastus.

9.30 Kuljettajakokous.

10.00 Kisat alkaa.

Harjoituksia ei ajeta suuren osallistujamäärän takia.

Varikolle pääsee perjantaina klo 14 jälkeen ja portit sulkeutuu klo 22.

Isoilla autoilla tulevat täyttävät varikon reunapaikat.

Trailerit viedään pääkatsomon taakse traileriparkkiin.

Lauantaina kilpailijoita paljon joten tule ajoissa keräilyyn ja kuskinvaihdot tehdään keräilykeräilyalueella sekä Kuljettaja ilmoittaa keräilyssä minkä paikan haluaa jolloin muut pääsevät jo viivalle jos mahdollista.

Tervetuloa Särkikankaalle osoitteeseen : Särkikankaantie 70 35530 LYLY.


#3
Laitetaan nyt tännekin infoa:
No niin suuren suosion saanut senioriluokka + 50-v kuulolle 👂 vielä kauden päätöskisassa Vilppulassa ajetaan lauantaina 23.9.23
Super seniorit ja Seniorit.
Superit omassa luokassa ja etu/takavetoiset yhdessä.
Luokka ajetaan sarjapisteiden ulkopuolella yksittäisenä kisana.
Ajetaan superin säännöillä eli kosketuskielto.
Myyntivelvoitetta ei ole tässä luokassa.
Autot tulee olla rokkirallin luokkasääntöjen mukaisesti katsastettu.
Maksu 40 euroa käteisellä toimistoon,tätä maksua EI SAA maksaa r.y.n tilille.
Ilmoittautumiset 0400-767875.
Puhelut mielellään klo 16 jälkeen, viestit ym.voi laittaa koska vaan, kuittaan kun olen lukenut.
Ilmoittautuessa kerro luokka kummassa ajat ja numero millä ajat.
Lisäinfoa sitten lähempänä.
#4
Hulkkonen Yhtiöt Rokkiralli

Varikko auki pe klo 18:00-22:00

Varikko auki la-su klo 7:00-22:00

Toimisto aukeaa ja katsastus alkaa klo ~7:15

Kuljettajakokous ry:n kärryllä klo 9:30

Rataan tutustuminen aloitetaan klo 10:00, ja kilvanajo alkaa välittömästi niiden päätyttyä. "Harjoitusten" pituus yksi kierros, viimeinen mutka/lisälenkki jää kuitenkin tässä ajamatta.

Kisan aikana klo: 10-19:00, ei ole db-rajaa, mutta äänien on kuitenkin oltava siedettävät! Muuten raja on 60db. Kalusto puretaan varikkopaikalle, katsastetaan ja lastataan sieltä näitä rajoja kunnioittaen.

Kulku katsastukseen toimistokärryn vierestä, seuraa opasteita. Kaikki kilpa-autot tulevat käymään vahintäänkin jarrutestissä.

Kilpailussa on ylimääräinen kilpurikohtainen 10 € huoltovarmuusmaksu, joka mahdollistaa toimivan jätehuollon, sähkön varikkopaikoille, wc ja suihkutilojen käytön. Tämä 10 € maksu suoritetaan kilpailutoimistoon ilmoittautumisen yhteydessä käteisellä(tasaraha) tai PIVO/MOBILEPAY, numero löytyy toimistokärryn seinästä. Aggregaatteja ei saa käyttää klo 19-10 välisenä aikana.

Sammuttimet tulee olla näkyvillä jokaisella varikkopaikalla ja autojen alla pressut!

Polkupyörien ja potkulautojen käyttö on kielletty kilpailun aikana, jos ei kilpailunjohtaja anna siihen erikseen jollekin lupaa.

Ennen kotio lähtöä jokainen siivoaa oman varikkopaikkansa. Pullot ja tölkit laitetaan niille varatuihin astioihin, MYÖS pantittomat. Roskat roskiin, ei maahan! Ongelmajätepiste on heti varikolle tullessa portiin pielessä.

Kuskin mukana 2 huoltohenkilöä, perässä tulevat eväitten tuojat ostaa pääsylipun. Alle 12v. ilmaiseksi.

Jos kysyttävää:
Janne 0408606365
Kimmo 0503016070

Tervetuloa Virtasalmelle osoitteeseen: Motoparkintie 23, 77330 Virtasalmi
#5
Välitiedote kisoihin liittyen.
Kilpailussa on ylimääräinen kilpurikohtainen 10 € huoltovarmuusmaksu.
Tämä maksu sisältää sähkön käytön ja suihkut.
Aggregaatteja ei saa käyttää klo 19 - 10 välisenä aikana koska tällöin desibeli raja on 60. Ja siitä ollaan tarkkoja,kisat voi loppua lyhyeen jos yksikin rikkoo tätä ohjetta.
Tämä 10 € maksu suoritetaan kilpailutoimistoon käteisellä ja tasaraha.

Lisää tietoa desibeleistä ym. kisainfossa joka julkaistaan ensiviikon alussa.
Lisäinfoa voi kysyä Kimmo Toivaselta p.0503016070.

Sekä kaikki motoparkkiin haluavat kuljettajat huomio!

Motoparkissa testataan jarrut, ja ne on toimittava kunnolla. Joten nyt on viimeistään aika vaihtaa ne jarrunesteet ja testata jarrujen toiminta sekä tsekata muutenkin jarrut kokonaisuudessaan kuntoon. Myös ne pohjien ruostevauriot kunnolla kuntoon ja ylipäätään huolehtikaa, että ne autot on joka osa-alueelta kunnossa ja puhtaita sisältä.

Lisäksi Rokkiralli ry:n hallitus on päättänyt, että Nascar-verkko tulee pakolliseksi vuoden 2024 alusta. Rokkiralli ry suosittelee Nascar-verkon käyttöönottoa kauden viimeisiin kisoihin. Nascar-verkko on henkilökohtainen turvavaruste, jonka myyntitilaisuudessa saa poistaa.
#6
Rokkiralli Motoparkissa 2.-3.9.2023

Majoitus

Leirintäalue sijaitsee noin kilometrin päässä moottoriradan portilta, Juvantien (459) toisella puolella, osoitteessa Pumppurannantie 42.

Leirintäalueella on aittamökkejä sekä huoltorakennuksen yläkerrassa huoneita. Mökeissä ja huoneissa on 90 litran jääkaapit. Autoille on hyvin tilaa mökkien vieressä ja huoltorakennuksen tuntumassa.

Leirintäalueen suihkut ja wc:t sijaitsevat huoltorakennuksen alakerrassa ja puulämmitteiset saunat järven rannalla.

Majoituksen hintaan sisältyy pyyhkeet, valmiiksi pedatut pedit sekä iltasauna.
Aittamökeissä on kerrossängyt. Majoittujia mahtuu 4. Majoitus pe-su 130€/mökki.
Huoltorakennuksen yläkerrassa on kahden ja kolmen hengen huoneita. Majoitus pe-su 105 €/huone.


Telttapaikan hinta on 15€/vrk. Asuntovaunun/auton sähköpaikan hinta on 20€/vrk. Hintaan sisältyy iltasauna.


Ruokailu

Aamiainen tarjoillaan lauantaina ja sunnuntaina radan ravintolassa. Aamiaisemme sisältää mm. itse leivottuja luomusämpylöitä, leikkeleitä, luomupuuroa, luomukananmunia, luomumaitoa, luomukahvia ja -teetä. Aamiaisen hinta on 12€/hlö. Jos aamiaisen maksaa majoittumisen maksamisen yhteydessä, hinta on 11€/hlö.

Lämmintä buffetruokaa 14 €/hlö sekä pientä purtavaa on tarjolla rataravintolassa sekä radan takalenkin katsomon kioskissa lauantaina ja sunnuntaina. Perjantai- ja lauantai-iltana leirintäalueen Turbolta saa pizzaa ja grilliruokaa. Turbolla on anniskeluoikeudet.

Perjantaina ratatoimistosta myynnissä pientä purtavaa, kahvia ja virvoitusjuomia sekä lounasannoksia klo 10-18.

Radan henkilökunnan tavoitat numerosta 0442780088

Https://www.motopark.fi/
#7
KISAINFOT 2023 / Vs: JOUTSA 19.-20.08.2023
07.08.23 - klo:07:05
Kisainfoa Joutsaan

Varikolle pääsee perjantaina klo 14:00.
Varikolla on hiljaisuus klo 22:00-6:45, tänä aikana ei autoja saa käynnistellä.

Kaikki autot katsastetaan luokasta riippumatta.
Perjantai-iltana on katsastus klo 17:00-19:00 lähtölaatalla.Hannes Paukku ainoa joka voi tuona aikana katsastaa.
Kilpailupäivinä katsastus klo 7:00-9:15 lähtölaatalla.
Sunnuntain autoja ei saa tuoda katsastukseen lauantaiaamuna.

Toimisto aukeaa klo 7:00.
Kuljettajakokous klo 9:30.
Kisat alkaa klo 10:00.

Harjoitukset ajetaan jos osallistujamäärä on vähäinen. Tästä ilmoitellaan myöhemmin.

Varikolla ei ole sähköä.
Kilpailun aikana avotulen teko on kielletty.
Sammuttimien on oltava näkyvissä ja autojen alla oltava pressut.
Polttoainetta saa olla vain 10 litraa kerrallaan näkyvissä.

Radan osoite: Röksäntie 169, 19650 Joutsa.
#8
Aikataulua :

8.00  Toimisto auki ja katsastus alkaa
9.30  Kuljettajakokous
10.00 Harjoitukset
11.00 Startti

Varikolle saa tulla perjantaina klo 17 jälkeen.
Isot kalustot: Soitto Black Pete p. 0400 838534

Peruutukset ym. Napri p.0400 767875

Grabbskogin Rata :
Tenholantie 416, 10620 Tammisaari
#9
Nyt olisi hyvä aika alkaa oikeasti katsomaan niiden autojen pohjia että niissä olisi peltiä eikä vain ruosteisia reikiä. Samoin jarrut olisi mukava että ne toimii. Välillä kun katselee noita ajoja niin näyttää että on unohtunut laittaa jarrut toimimaan kun auto pysähtyy vain silloin kun ajetaan toisen päälle.
Sekä muistetaan se kunnioitus kilpakumppania kohtaan, ettei pilata ehdoin tahdoin toisen ajoa. Vahinkoja toki sattuu aina, niitä ei voi välttää kun 8 autoa yhtaikaa radalla kurvaa ja kukaan ei tietenkään anna periksi 😅
JOUTSASSA 19-20.8.23 tullaan katsastamaan kaikki autot ja näihin ruostekasoihin tullaan puuttumaan todenteolla. Tämä ei ole kiusantekoa ketään kohtaan vaan aivan teidän  oman turvallisuutenne vuoksi.
Jos asiasta jotain kysyttävää niin voipi soitella Jarolle 0442577026 tai Arille 0400846111.
#10
Kisa- infoa Rantasalmelle

8-9:15  Toimisto auki ja autojen katsastus.

9:30    Kuljettajakokous

10.00   STARTTI

Harjoituksia ei ajeta !

Varikolle pääsee perjantaina vaikka heti aamusta, mutta mielellään ennen klo 22. Varikolla hiljaisuus alkaa klo 22, joka tarkoittaa että sen jälkeen ei musiikkia huudateta! Näin taataan varikolla yöpyjille nukkumisrauha.

Ja TAAS muistutus että jos et pääse paikalle niin ole ystävällinen ja ilmoita siitä 0400-767875 sekä jos kesken kisapäivän autosi hajoaa niin siitä myös kiireesti tieto toimistoon.

Superin kuskit myös infoa heti jos auto lauantaina hajoaa ja tiedätte että auto ei tule kuntoon Sunnuntaille.

Radan osoite: Joroistentie 314  58900 Rantasalmi

Tervetuloa ! Välkommen !
#11
Putaan kisa-info

• Kisat alkaa klo 10
• Katsastus klo 7.30-8.45
• Toimisto aukeaa klo 7.30
• Toimitsijakokous klo 8.45
• Kuljettajakokous klo 9
• HARJOITUKSET klo 9.15
• Kilpa-auton sekä huoltoauton alle pressut sekä sammuttimet näkyviin!!
• Avotulenteko kielletty!
• Kisapaikalle saa tulla pe 16.6 klo 15 alkaen
• Isot autot varikon laidoille
• Soitto neuvoista/ohjeista Jussille 040-4161044
• Hitsaus kielletty, Varikolla hitsauspaikka jossa voi omilla vehkeillä hitsailla
• Kisapäivänä autot puretaan ennen traileriparkkia
• Kisojen aikana autojen lastaus purkupaikalla
• Varikolle yksi huoltoauto per kilpuri
• Varikolla ei yöpäivystystä
• Alueella ei ole sähköjä

Tervetuloa ajelemaan Putaalle!
Osoite radalle: Haapavuorentie 145
44800 Pihtipudas
#12
Kisa-infoo Paltaselle :

Varikko aukeaa pe 16:00

Varikko ja kahvio aukeaa la-su klo 7:00

Toimisto aukeaa (jos sihteeri ajoissa paikalla😝) klo ~7:30

Katsastus lähtölaatalla, jos keli höllii klo 7:30 - 9:00

Kuljettajakokous lähtölaatalla  klo 9:15

Kilpaa aletaan ajamaan klo 10:00

Peruutukset ja keskeytykset Naprille 0400-767875.

Jos muuta yleistä kysyttävää niin Kilpailunjohtaja Maliselle voi pirauttaa 0400-655649.


Kilpa-auton sekä huoltoauton alle pressut sekä sammuttimet näkyville. (Tämä asia on meidän ympäristöluvan kannalta tärkeä!) Polttoaine kannut säilytetään huoltoautossa.

Muistetaan COVID!!!!!

AVOTULEN TEKO KIELLETY!!

POLKUSINPYÖRIEN JA POTKUSINLAUTOJEN KÄYTTÖ KIELLETTY KILIPAILUN AIKANA!

Tervetuloa Paltaselle osoitteeseen: Järvisuomentie 2000, 76100 Pieksämäki
#13
KISAINFOT 2023 / Vs: KOUVOLA 6.-7.5.2023
24.04.23 - klo:19:21
Tykkimäen kisan aikataulua ja infoa:

7:30 - 9:15  Toimisto auki ja autojen katsastus
9:30 Kuljettajakokous

Ensikertalaiset junnut ajaa ajokokeen radalla ennen kisan alkua.
Harjoituksia ei ajeta.
Ladyt ja Junnut saa tutustua rataan 2 kierroksen verran Kilpailujohtajan perässä.

10.00 STARTTI

Varikolle pääsee perjantaina klo 16:00 EI YHTÄÄN AIKAISEMMIN ja portit sulkeutuu klo 22:00.
Varikkopaikkoja ei voi varata etukäteen. Varikkopäällikkö Hannu osoittaa jokaiselle varikkopaikan, jos kysyttävää niin soita p. 0400 976980
Sunnuntain autot saavat tulla varikolle vasta lauantaina kisojen päätyttyä.Autot voivat odottaa trailerin päällä traileriparkissa.
Traileriparkki TYKKIMÄEN SORAN piha,opasteet perille.

Lauantaina ja sunnuntaina portit aukeaa klo 7:00.

Sammuttimet tulee olla näkyvillä ja autojen alla pressut! Näistä ollaan tarkkoja, viranomaiset saattaa tehdä tarkastuksen.
Paikalla myös sammutinhuolto.Pullojen tarkastus 10€/pullo. Myynnissä myös sammuttimia.


Huomio dronella kuvaajat: muistakaa huolehtia itse lupa lennättämiseen. Sotilaslentokenttä on niin lähellä, että tarkastajan tullessa joudutaan kisat keskeyttämään jos lupia ei ole.

Avotulen teko kielletty. Illalla saa käyttää grilliä varovaisuutta noudattaen.

Tykkimäen sauna Käyrälammella palvelee n. 1km päässä.Saunan käyttö omakustanteinen.

Peruutukset Naprille p. 0400 767875

Radan osoite: Tehontie 51, 45200 Kouvola

Katsojille myynnnissä rannekkeita/lippuja 10€ pvä/hlö tai 15€ vkl/hlö
Kuskit ja niiden mukana olevat huoltomiehet eivät tarvitse ostaa ranneketta.


#14
KISAINFOT 2023 / Vs: SAARIJÄRVI 11.3.2023
06.03.23 - klo:20:33
Saarijärven kisaan infoa :

Toimisto ja katsastus klo 8.30-9.50

Kuljettajakokous klo 10.00

Kisat starttaa klo 10.30

Harjoituksia EI ajeta.

Äänien mittaus 110 db.

Muistathan katsastaa autosi ennenkuin tulet ilmoittautumaan jos et ole vielä tänä vuonna katsastanut / muutoksia tullut esim. Penkit ja vyöt.


Iso kalusto menee rautakaupan nurkalta Myllymäentie 2
Painoraja jäällä 10 t.
Jos kysyttävää niin Samasen Ekiltä voi kysyä lisää p. 0400 891 260

KAIKKI MUU KALUSTO SEO:N pihan kautta.

Ilmoittautuminen rokkirallivaunussa JÄÄLLÄ.

Ja taas muistutus että jos et pääse paikalle/ myöhästyt niin ystävällisesti infoa p. 0400 767875/Napri

Whatsapp,messenger,savumerkki tai ihan mikä vaan käy, kunhan tieto vaan saavuttaa minut. Ja kuittaan aina että olen saanut viestisi.
Sekä jos autosi simahtaa kesken päivän niin HETI tieto siitä toimistoon ettei turhaan odotella kun pakkastakin luvannut koko päiväksi.
Tervetuloa !
#15
Kisa- infoa

8-9.20 Ilmoittautuminen ja katsastus

9.30 Kuljettajakokous

10.00 STARTTI

Harjoituksia EI ajeta.

Sisäänpääsy 10 €

Huoltoauton kyydissä pääsee kuski + 2 huoltohenkilöä ilmaiseksi.

Jos kysyttävää niin Kimmo Toivanen p. 050-3016070

Peruutukset Naprille 0400-767875 Myös kisapäivän aikana ilmoita jos autosi hajoaa etkä pääse jatkamaan.

Paltasen autourheilukeskus
Järvisuomentie 2000
77110 Pieksämäki