Menu

Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Näytä viestit Menu

Viestit - kaius

#1
KISAINFOT 2024 / Vs: JOUTSA 8.-9.6.2024
04.06.24 - klo:15:59
#5.2 8.-9.6.2024

Joutsa  8.-9.6.2024 Lähtölistat:

SUPER LA: 36

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   190   Timo Heinonen    Porvoo   Riverside Racing   Mazda 323
A2   208   Janne Liiman   Iittala      Ford Escort
A3   87   Jussi Hörman   Jokela   Leepun Paja Racing   Bmw
A4   142   Lipposen Lihavapoeka   Karstula   No More Limits Racing   Volvo
A5   15   Tero Nikkinen   Nurmijärvi      Ford Fiesta RS
A6   3   Jesse Pehkonen   Joroinen      Polo

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   274   Niemi Marko   Hyvinkää   Leepun Paja Racing   Bmw
B2   53   Janna Häkkinen   Jyväskylä    JaMa Racing   VW Volvo
B3   123   Ari Gylden   RAJAMÄKI   ASG PRO Racing   Volvo 343
B4   102   jere koivistoinen   Iittala   koivistoinen racing   Toyota Starlet
B5   32   Roni Grönvall   Lohja   RST Motorsport   Vw 1302s
B6   7   Loponen Sami   Iittala   TK Racing   Datsun finn

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   283   Virtanen Antti   Laukaa   Antin Tiimi   opel askona
C2   58   Samanen Erkki   Saarijärvi   RMS Rallyteam   Pösö V8 RMS rallyteam
C3   164   Tomi Rinne   Kiikala   Kaaos Racing   Lada 1200 S
C4   21   Teemu Paananen   Kannonkoski   No More Limits Racing    Pösö
C5   11   Kulomäki Tero   Iittala   TK Racing   Datsun finn
C6   8   Tino Kiiskinen   Juva   Shameless Racing   ÄssäVolvo

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   312   Mika Autio    Saarijärvi   Jta Rally team   Starlet
D2   71   Kimi Pesonen   Orimattila    Shameless Racing   Kuljetus Lari Liikonen Ford
D3   26   Kaius   Järvenpää   Herkka Racing   OBEL
D4   22   Virtanen Olli   Hausjärvi   Country Side Racing   Dexi
D5   5   Kulomäki Tomi   Iittala   TK Racing   Datsun 1600 stw
D6   56   Oscar Selander   Porvoo   Os Racing Team   Honda

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
E1   442   Tatu Kven   Riihimäki   Country Side Racing   Volvo
E2   81   Niklas Nordman   Hanko   Multitool Racing Team   Nissan Micra
E3   239   Pulkkinen Kari   Hyvinkää   Leepun Paja Racing   540 Iivari antti
E4   117   Sirppi   Sirppilä   Blue Bullets   Escort
E5   74   Jukka Soukka   Saarijärvi   RMS rallyteam   Kadett c
E6   1   Simonen Miko   Pieksämäki   MS-Racing   Datsun Finn

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
F1   140   Toni Salonen   Äänekoski   TRK power   Sähkö Niskanen Oy BMW
F2   84   Tero Laitinen   Varkaus   Metsärinne Racing   BMW t6
F3   2   Ikonen Esa   Joroinen   TeamRevittävätSiilit   Bmw
F4   43   Robi  Sinha   Espoo      Ford Escort
F5   16   Jomi Pulli   Kouvola   Team Löysät Kukot   Fiesta T5
F6   6   Ruotsalainen Mika   Saarijärvi   JTA Rally Team   Kaivutyö Salmela Oy Volvo


KARDAANI: 45

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   62   John Koala Texas   Texas   Texas Racing   Ameriikan auto
A2   195   Juha Äijälä   Leppävesi      Kiinteistöpaletti BMW
A3   69   Kujala Sami   Kotka   KB-Racing   Pub Lankila DeeäXä
A4   103   Aarni Juvonen   Jyväskylä   Kannonjärven Kovat Pojat   Ooppel
A5   60   Black Pete   Lohja   Rämä Racing   Stara
A6   4   Roistola   Orimattila    Shameless Racing   Volvo evo2.6
A7   100   Atte   Hollola   Shameless Racing    MustaOranssi
A8   3   Roope Järveläinen   Viitasaari   SVV Racing Team   Näppylä

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   66   Mika Järvelä    Sysmä       Opel Omega
B2   162   Jari Loberg   Uurainen   RMS Rallyteam   Made in kettukangas
B3   65   Vike paukku   Puuppola   Paukku Team   Sirpa
B4   27   Toni Lindström   Espoo   RK Racing Team   Bölvö
B5   68   Kai Kukkonen   Mäntsälä   Sunday Cruisers   Ankka
B6   15   Lindström Jani   Espoo   RK Racing Team   BEEÄMVEE
B7   9   Otto Valkonen   Pieksämäki    Hans Racing Team    Ford
B8   2   Axe   Kannonjärvi   Kannonjärven Kulkukollit   Volvo

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   73   Eetu Vesanen   Nurmijärvi   Shameless x Herkka Racing   Hespel OY Volvo
C2   131   Igor kukko   Leivonmäki   Kukko Racing   Pösö killer
C3   59   Ilpo Vesterinen   Kannonjärvi   Kannonjärven Kovatpojat   Ooppeli
C4   20   Alex Zils-Leinonen   Siilinjärvi   PiikkiSiili Racing Team   Hattivatti
C5   40   Kujala Mika   Muhniemi   KB-Racing   Pub Lankila DeeäXä
C6   11   Rono Vesanen   Hyvinkää   Herkka Racing   Hespel OY Asscona
C7   6   Vesterinen Ismo   Kannonkoski   Kannonjärven Kulkukollit   Volvo
C8   41   Mika Mäkilä   Pakaa   Shameless Racing   Mustaoranssi

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   500   Repa   Espoo   Herkka Racing   Opel
D2   99   Kittipallo Kylliäinen    Orimattila    Pakaa AA-Racing   Volvo Sata Salamaa iskee tulta
D3   49   Marko Ruohoranta   Hartola   Hillokinkama Reisinki   Konetyö Tuskapaatti
D4   16   Pessi Kääriäinen   Otava   Pingki Racing   Bmw
D5   240   Tuominen Teemu   Lahti   Viinamäki Racing   Lada
D6   128   Abel Karjala   Järvenpää   Karjala Racing   JATKE
D7   7   Erpo   Nurmijärvi   LevinneetLaitteet/Herkka Racing   Riesa

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
E1   241   Lauri Liukkonen   Hyvinkää   Herkka Racing   Toitsu
E2   79   Vili Kinnunen   Lahti   Riesa Racing   Sierra2
E3   64   Seppo Peltola   Jyväskylä   Paukku Team   Sierrra
E4   38   Aksu Kauppinen   Äänekoski   Camo Racing   Ryökäle
E5   94   Sampo   Heinola   Herkka Racing   Lamborgiini
E6   311   Klasu   Mikkeli   Shameless Racing   Mustaoranssi
E7   30   Perttu Minkkinen   Saarijärvi   JTA Rally Team   Pilsner Bil

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
F1   197   Vesa Hellinen   Lahti   Team KukaOnRatissa   Pehmeewee
F2   75   KP   Espoo   RK Racing Team   Opel
F3   39   Kimmen   Tammisaari   MultiTool Racing   Bemari
F4   45   Kari Malinen   Parkano   Pihtiputaan UA   Fennosteel FORD
F5   112   Marko Stenberg   Leivonmäki   Kukko Racing   Volvo
F6   78   Henri Hagert    Espoo    RST Motorsport   Mazda
F7   8   Lehtinen   Hämeenkoski    Team Kuka On Ratissa   Iltsutech larssoni


VETARI: 54

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   127   Eetu Aspinmaa   Helsinki   Napsuu racing team   Primera
A2   130   Ã...ke Paukku   Palokka   Paukku Team   Loordi
A3   48   Turo Vitie   Lahti   Ramiracing   Punainen sonni
A4   222   Santeri Pitkänen   Lahti   Orjaamon dokut   Volvo 850
A5   167   Teemu Pölkki   Jyväskylä   Pölkki Reisinki Tiimi   Volvo 850 Hatchback
A6   225   Pikku E   Tuusula   Herkka Racing   Pirkka porche
A7   2   Lukkarinen Matti   Iisalmi   PS Racing   Kansvikanen Ranskatar
A8   14   Autio Mikko   Äänekoski    RMS Rallyteam   Pösö

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   157   Julia Träff   Keuruu   Irmeli Racing   Honda
B2   267   Tulitikku Timo   Kellokoski   Sunday Cruisers   biili
B3   67   Samanen Hannu   Saarijärvi   HP Team   Saapa
B4   278   Rane   Nurmijärvi   Pirunkorpiracing   Voorti
B5   135   Jukka Simonen   Jyväskylä      Last Call Mondeo
B6   5   Ari Vuorinen   Porvoo   Pemasi Racing   VeeSex
B7   12   Jarmo Koivisto   Riihimäki   Country Side Racing   Ooppeli
B8   177   Niko Ilomäki   Muurame   Autio Racing team   Pirkkavolkkari

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   343   Niki   Lahti    Team KukaOnRatissa   Honduska
C2   190   Oscar Selander   Porvoo   Os Racing team    Pätkä
C3   100   Jussi   Nurmijärvi   Pirunkorpi Racing   Mazda
C4   285   Klasu   Mikkeli   Shameless Racing   Mustaoranssi pitkäkatto
C5   46   Janne Manninen   Rantasalmi   J&J racing   Honda
C6   54   Leevi   Hyvinkää    Blue Bullets   Bjösåå
C7   26   Miika Rönn   Tuusula   Rönn Racing   Nallemobiili
C8   11   Kari Karjalainen   Pieksämäki   Hans Racing Team   Ford

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   150   Henrys Paukku   Pornainen   Paukku Team   Vöörtti
D2   418   Alex Zils-Leinonen   Siilinjärvi   Piikkisiili Racing Team   Auto
D3   102   Essi Hytti   Kouvola   Orjaamon dokut    Masda
D4   79   Anssi Jantunen   Tuusula   Herkka Racing   Suappin sukulainen
D5   45   Happonen Harri   Kuopio   Piikkisiili Racing Team   Voorti
D6   3   Eetu Vesanen   Nurmijärvi    Shameless x Herkka Racing   Hespel OY Citroen
D7   18   Niko Hyvönen   Rantasalmi   Rähy Racing   Fortti
D8   19   Abel Karjala   Järvenpää   Karjala Racing   Laakinpeli

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
E1   333   Jan välimäki   Myrskylä   Hulttio Racing Team   V6 mondeo
E2   96   Kai Samanen   Saarijärvi   RMS Rallyteam   Sämpylä
E3   120   Antti Luuri    Lahti    Country Side racing   Mazda
E4   57   Matti Kauppinen   Keuruu   Irmeli Racing   626
E5   208   Kenneth Karlsson   Sipoo   Team Sipoon Pojat   Opel
E6   166   Voitto Hassi   KISKO   Huru Ukko team   Opel korsa 1.2 s
E7   24   Aku Ilomäki   Muurame   Autio Racing Team   Opel
E8   202   Anton Oljemark   Paippinen   Team Sipoon pojat   Navetan Ykköstykki

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
F1   107   Tupala   Korpilahti    Team Jarwen   Oikeasti kaupan
F2   173   Elli Varis   Pihtipudas   SVV Racing Team   Simon Auto mitsu
F3   144   Niko Skogster   Kerava   Hipsu racing team   850 pätkä
F4   82   Huhtala Ossi   Pertteli   Kaaos Racing   Mazda
F5   141   Ari Karjalainen   Jyväskylä   Hans Racing Team   Vihriänvalkee luatikko
F6   34   Janne Nipuli   Heinola    Shameless Racing   Oilon Junior Pro
F7   47   Jari Suvanto   Pihtipudas   Pihtiputaan UA   Simon auto mitsu

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
G1   128   Cisse nyberg   Porvoo   Dewilracers   Honda
G2   21   Taskinen Tapani   Siilinjärvi   PS Racing   Pösö
G3   193   Johan Järvisalo   Elimäki   Orjaamon dokut   Diudi
G4   35   Saku Salminen   Hollola   Shameless Racing   Mustaoranssi NISSANI
G5   15   Autio Juhani   Jyväskylä   Autio Racing Team   PappaMobiili
G6   6   Sami Nevalainen   Järvelä   Black Edition Racing Team   Maszda
G7   10   Walter Hokkanen   Sipoo   Team Sipoon Pojat   Kuus Kaks Kuus


LADY: 30

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   18   Ronja Kankkunen   Heinävesi   Peräkylän Mopo & Patteri   Mese
A2   54   Suvi Vänninen   Varkaus   Team SuSi   Ooppeli
A3   57   Julia Träff   Keuruu   Irmeli Racing   Mazda<3
A4   241   Alexandra    Hyvinkää   Herkka Racing   Sunny
A5   85   Taija Mustonen   Mikkeli   Shameless Racing   Nipponi
A6   7   Iida Savela   Saarijärvi   RMS Rallyteam   matukka

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   128   Tanja Inkiläinen   Askola   Dewilracers   Honda
B2   2   Elli Varis   Pihtipudas   SVV Racing Team   Simon Auto mitsu
B3   70   Mäkelä Paula   Hausjärvi   Country Side Racing   PätkäVolvo
B4   51   Paalanen Jemina    Hämeenkoski    Team Kuka On Ratissa   Voovo
B5   6   Salla Ojanen   Tampere      Vekotin
B6   28   Sari Kärkkäinen   Pieksämäki   Hans Racing Team   Almera

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   21   Sussuvain   Kuusaankoski   Orjaamon Dokut   Näkymätön Ninni
C2   15   Jenna Kinnunen    Hollola   RS Racing   Sähkötykkivatkain
C3   72   Katja Kantanen   Karstula    Team Laskeutumisvalo   Matu
C4   3   Hanna Suikkari   Riihimäki   Herkka Racing   Törmäysalus
C5   30   Aino Kankkunen   Heinävesi   Peräkylän Mopo & Patteri   Mersu
C6   4   Kallioniemi Susanna   Jämsä   Härski Racing   punainen pirssi

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   24   Erika Suikkanen   Akaa   Kukko Racing   völvö
D2   34   Eveliina Pulli   Kouvola   Team Löysät Kukot   Mazda
D3   78   Rosa   Nurmijärvi   Pirunkorpi Racing   Mazda
D4   50   Henna Jokinen   Hämeenkyrö   Team Laskeutumisvalo   Kilpuri
D5   9   Mira Nevalainen   Järvelä   Black Edition Racing Team   Aben beibs
D6   1   Noora Savela   Saarijärvi   RMS Rallyteam   ?

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
E1   102   Hytti Essi   Kouvola   Orjaamon dokut   Masda
E2   37   Jutta Kuosma   Hartola   Emminätiiä   Rupuämmä
E3   93   Mummokalsarimamma   Ummeljoki   Orjaamon dokut   sunnuntaikaara
E4   135   Sillman Sanna   Nokia   Team Laskeutumisvalo   Swingaava Sorsa
E5   8   Virpi Autio   Äänekoski    RMS Rallyteam   Söpö fransmanni
E6   36   Autio Tiia   Muurame   Autio Racing Team   Ooppeli <3


JUNIOR: 21

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   44   Juho   Pieksämäki   Hans Racing Team    BMW
A2   15   Neea Sund   Lahti   RS Racing   skortti
A3   75   Jere Rannikko   Lahti   Pro Racing Team   Nismo
A4   1   Riku Mikkonen   Heinävesi   VTR Racing team   Laina auto
A5   7   Topi Ryynänen   Siilinjärvi    PiikkiSiili Racing Team   Sawon Woimalaitos mondeo
A6   2   Juho Tiihonen   Mikkeli   JiiTiimi   Ranteilla

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   63   Alisa Hynynen   Iisalmi   PS Racing   celica
B2   61   Casper Säynätkari   Lahti   AlmostFastRacing Team   nasta
B3   19   Veeti Peltola   Miehikkälä      Ford Focus
B4   17   Eemeli Kotamäki   Äänekoski   Kotamäki Racing   Djupminröjmaskin
B5   8   Shenninen   Nurmijärvi    LevinneetLaitteet/Herkka Racing   Muumi

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   26   Jupe   Jyväskylä   Paukku Team   Sirpa
C2   68   Inxu Osmo   Lahti    Team Osmo Heinola   Föördipöö
C3   35   Rami Paljakka   Loppi   Ramiracing   Punainen Härkä
C4   10   Petja Henttinen   Saarijärvi   JTA Rally Team   Nissani
C5   3   Aku Uosukainen   Myllyoja   AKU Racing   Neliapila

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   29   Nico Kylliäinen   Orimattila    Pakaan AA Racing   Auto mobil
D2   12   Juuso Linna   Nurmijärvi   KS Racing Team ry/Herkka Racing   Nissan
D3   52   Juho Suikkari   Hikiä   Country side racing    Mondis
D4   5   Martti Linna   Hyvinkää   KS Racing Team ry/Herkka Racing   Citroen
D5   153   Joona Soukka   Saarijärvi   RMS Rallyteam   ööpööbel


#2
Superin pistepörssi ei tällä hetkellä ole ihan reilassa.
Siitä puuttuu kuskeja joilla pisteitä on olemassa.

Pyritään korjaamaan sitten joutsan kisan jälkeen viimeistään.
#3
KISAINFOT 2024 / Vs: JOUTSA 8.-9.6.2024
26.05.24 - klo:09:37
#5 8.-9.6.2024

Joutsa 8.-9.6.2024 Ilmoittautuneet:

su  9. kesäkuuta 2024 08.29.09
Ilmoittautuneita: 224

Super Lauantai: 36

1   Simonen Miko,  Pieksämäki,  MS-Racing,   Datsun Finn
2   Ikonen Esa,  Joroinen,  TeamRevittävätSiilit,   Bmw
3   Jesse Pehkonen,  Joroinen,  ,   Polo
5   Kulomäki Tomi,  Iittala,  TK Racing,   Datsun 1600 stw
6   Ruotsalainen Mika,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   Kaivutyö Salmela Oy Volvo
7   Loponen Sami,  Iittala,  TK Racing,   Datsun finn
8   Tino Kiiskinen,  Juva,  Shameless Racing,   ÄssäVolvo
11   Kulomäki Tero,  Iittala,  TK Racing,   Datsun finn
15   Tero Nikkinen,  Nurmijärvi,  ,   Ford Fiesta RS
16   Jomi Pulli,  Kouvola,  Team Löysät Kukot,   Fiesta T5
21   Teemu Paananen,  Kannonkoski,  No More Limits Racing ,   Pösö
22   Virtanen Olli,  Hausjärvi,  Country Side Racing,   Dexi
26   Kaius,  Järvenpää,  Herkka Racing,   OBEL
32   Roni Grönvall,  Lohja,  RST Motorsport,   Vw 1302s
43   Robi  Sinha,  Espoo,  ,   Ford Escort
53   Janna Häkkinen,  Jyväskylä ,  JaMa Racing,   VW Volvo
56   Oscar Selander,  Porvoo,  Os Racing Team,   Honda
58   Samanen Erkki,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   Pösö V8 RMS rallyteam
71   Kimi Pesonen,  Orimattila ,  Shameless Racing,   Kuljetus Lari Liikonen Ford
74   Jukka Soukka,  Saarijärvi,  RMS rallyteam,   Kadett c
81   Niklas Nordman,  Hanko,  Multitool Racing Team,   Nissan Micra
84   Tero Laitinen,  Varkaus,  Metsärinne Racing,   BMW t6
87   Jussi Hörman,  Jokela,  Leepun Paja Racing,   Bmw
102   jere koivistoinen,  Iittala,  koivistoinen racing,   Toyota Starlet
117   Sirppi,  Sirppilä,  Blue Bullets,   Escort
123   Ari Gylden,  RAJAMÄKI,  ASG PRO Racing,   Volvo 343
140   Toni Salonen,  Äänekoski,  TRK power,   Sähkö Niskanen Oy BMW    (e)
142   Lipposen Lihavapoeka,  Karstula,  No More Limits Racing,   Volvo
164   Tomi Rinne,  Kiikala,  Kaaos Racing,   Lada 1200 S
190   Timo Heinonen ,  Porvoo,  Riverside Racing,   Mazda 323    (e)
208   Janne Liiman,  Iittala,  ,   Ford Escort     (e)
239   Pulkkinen Kari,  Hyvinkää,  Leepun Paja Racing,   540 Iivari antti
274   Niemi Marko,  Hyvinkää,  Leepun Paja Racing,   Bmw    (e)
283   Virtanen Antti,  Laukaa,  Antin Tiimi,   opel askona     (e)
312   Mika Autio ,  Saarijärvi,  Jta Rally team,   Starlet    (e)
442   Tatu Kven,  Riihimäki,  Country Side Racing,   Volvo    (e)


Super Sunnuntai: 33

1   Simonen Miko,  Pieksämäki,  MS-Racing,   Datsun Finn
2   Ikonen Esa,  Joroinen,  TeamRevittävätSiilit,   Bmw
3   Jesse Pehkonen,  Joroinen,  ,   Polo
5   Kulomäki Tomi,  Iittala,  TK Racing,   Datsun 1600 stw
6   Ruotsalainen Mika,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   Kaivutyö Salmela Oy Volvo
7   Loponen Sami,  Iittala,  TK Racing,   Datsun finn
8   Tino Kiiskinen,  Juva,  Shameless Racing,   ÄssäVolvo
11   Kulomäki Tero,  Iittala,  TK Racing,   Datsun finn
15   Tero Nikkinen,  Nurmijärvi,  ,   Ford Fiesta RS
16   Jomi Pulli,  Kouvola,  Team Löysät Kukot,   Fiesta T5
21   Teemu Paananen,  Kannonkoski,  No More Limits Racing ,   Pösö
22   Virtanen Olli,  Hausjärvi,  Country Side Racing,   Dexi
26   Kaius,  Järvenpää,  Herkka Racing,   OBEL
32   Roni Grönvall,  Lohja,  RST Motorsport,   Vw 1302s
53   Janna Häkkinen,  Jyväskylä ,  JaMa Racing,   VW Volvo
58   Samanen Erkki,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   Pösö V8 RMS rallyteam
74   Jukka Soukka,  Saarijärvi,  RMS rallyteam,   Kadett c
81   Niklas Nordman,  Hanko,  Multitool Racing Team,   Nissan Micra
84   Tero Laitinen,  Varkaus,  Metsärinne Racing,   BMW t6
87   Jussi Hörman,  Jokela,  Leepun Paja Racing,   auto    (j)
103   Pena,  Kirkkonummi,  ,   Bmw    (u)
117   Sirppi,  Sirppilä,  Blue Bullets,   Escort
123   Ari Gylden,  RAJAMÄKI,  ASG PRO Racing,   Volvo 343
132   Risto Kautto,  Äänekoski,  TRK Power,   Sähkö niskanen BMW
142   Lipposen Lihavapoeka,  Karstula,  No More Limits Racing,   Volvo
164   Tomi Rinne,  Kiikala,  Kaaos Racing,   Lada 1200 S
190   Timo Heinonen ,  Porvoo,  Riverside Racing,   Mazda 323    (e)
208   Janne Liiman,  Iittala,  ,   Ford Escort     (e)
273   Tomi Niemi,  Jokela,  Leepun Paja Racing,   Bmw
312   Mika Autio ,  Saarijärvi,  Jta Rally team,   Starlet    (e)
314   Lasse Bussman,  Espoo,  Bussman Racing,   Ford
328   Axe,  Kannonjärvi,  Kannonjärven Kovat Pojat,   Opel    (e)
442   Tatu Kven,  Riihimäki,  Country Side Racing,   Volvo    (e)


Vetari: 58

2   Lukkarinen Matti,  Iisalmi,  PS Racing,   Kansvikanen Ranskatar
3   Eetu Vesanen,  Nurmijärvi ,  Shameless x Herkka Racing,   Hespel OY Citroen
5   Ari Vuorinen,  Porvoo,  Pemasi Racing,   VeeSex
6   Sami Nevalainen,  Järvelä,  Black Edition Racing Team,   Maszda
10   Walter Hokkanen,  Sipoo,  Team Sipoon Pojat,   Kuus Kaks Kuus
11   Kari Karjalainen,  Pieksämäki,  Hans Racing Team,   Ford
12   Jarmo Koivisto,  Riihimäki,  Country Side Racing,   Ooppeli
14   Autio Mikko,  Äänekoski ,  RMS Rallyteam,   Pösö
15   Autio Juhani,  Jyväskylä,  Autio Racing Team,   PappaMobiili
18   Niko Hyvönen,  Rantasalmi,  Rähy Racing,   Fortti
19   Abel Karjala,  Järvenpää,  Karjala Racing,   Laakinpeli
21   Taskinen Tapani,  Siilinjärvi,  PS Racing,   Pösö    (e)
24   Aku Ilomäki,  Muurame,  Autio Racing Team,   Opel
26   Miika Rönn,  Tuusula,  Rönn Racing,   Nallemobiili
30   Toni Laitinen,  Kangasniemi,  Kurko Racing,   Auto    (j)
34   Janne Nipuli,  Heinola ,  Shameless Racing,   Oilon Junior Pro
35   Saku Salminen,  Hollola,  Shameless Racing,   Mustaoranssi NISSANI
37   Nico Laakso,  Myllykoski,  Paukku Team,   ford    (j)
45   Happonen Harri,  Kuopio,  Piikkisiili Racing Team,   Voorti
46   Janne Manninen,  Rantasalmi,  J&J racing,   Honda
47   Jari Suvanto,  Pihtipudas,  Pihtiputaan UA,   Simon auto mitsu
48   Turo Vitie,  Lahti,  Ramiracing,   Punainen sonni
54   Leevi,  Hyvinkää ,  Blue Bullets,   Bjösåå
57   Matti Kauppinen,  Keuruu,  Irmeli Racing,   626
67   Samanen Hannu,  Saarijärvi,  HP Team,   Saapa
79   Anssi Jantunen,  Tuusula,  Herkka Racing,   Suappin sukulainen
82   Huhtala Ossi,  Pertteli,  Kaaos Racing,   Mazda
96   Kai Samanen,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   Sämpylä    (e)
100   Jussi,  Nurmijärvi,  Pirunkorpi Racing,   Mazda
102   Essi Hytti,  Kouvola,  Orjaamon dokut ,   Masda
107   Tupala,  Korpilahti ,  Team Jarwen,   Oikeasti kaupan    (e)
120   Antti Luuri ,  Lahti ,  Country Side racing,   Mazda
127   Eetu Aspinmaa,  Helsinki,  Napsuu racing team,   Primera    (u)
128   Cisse nyberg,  Porvoo,  Dewilracers,   Honda    (e)
130   Åke Paukku,  Palokka,  Paukku Team,   Loordi    (e)
135   Jukka Simonen,  Jyväskylä,  ,   Last Call Mondeo
141   Ari Karjalainen,  Jyväskylä,  Hans Racing Team,   Vihriänvalkee luatikko
144   Niko Skogster,  Kerava,  Hipsu racing team,   850 pätkä
150   Henrys Paukku,  Pornainen,  Paukku Team,   Vöörtti    (e)
155   Mika Suikkari,  Hikiä,  Country Side Racing ,   Opel vectra    (j)
157   Julia Träff,  Keuruu,  Irmeli Racing,   Honda    (u)
166   Voitto Hassi,  KISKO,  Huru Ukko team,   Opel korsa 1.2 s
167   Teemu Pölkki,  Jyväskylä,  Pölkki Reisinki Tiimi,   Volvo 850 Hatchback
173   Elli Varis,  Pihtipudas,  SVV Racing Team,   Simon Auto mitsu    (e)
177   Niko Ilomäki,  Muurame,  Autio Racing team,   Pirkkavolkkari
182   Lehtinen,  Hämeenkoski ,  TeamKukaOnRatissa,   Auto    (j)
190   Oscar Selander,  Porvoo,  Os Racing team ,   Pätkä    (e)
193   Johan Järvisalo,  Elimäki,  Orjaamon dokut,   Diudi
202   Anton Oljemark,  Paippinen,  Team Sipoon pojat,   Navetan Ykköstykki
208   Kenneth Karlsson,  Sipoo,  Team Sipoon Pojat,   Opel
222   Santeri Pitkänen,  Lahti,  Orjaamon dokut,   Volvo 850
225   Pikku E,  Tuusula,  Herkka Racing,   Pirkka porche
267   Tulitikku Timo,  Kellokoski,  Sunday Cruisers,   biili    (e)
278   Rane,  Nurmijärvi,  Pirunkorpiracing,   Voorti
285   Klasu,  Mikkeli,  Shameless Racing,   Mustaoranssi pitkäkatto
333   Jan välimäki,  Myrskylä,  Hulttio Racing Team,   V6 mondeo    (e)
343   Niki,  Lahti ,  Team KukaOnRatissa,   Honduska    (u)
418   Alex Zils-Leinonen,  Siilinjärvi,  Piikkisiili Racing Team,   Auto    (e)


Kardaani: 46

2   Axe,  Kannonjärvi,  Kannonjärven Kulkukollit,   Volvo
3   Roope Järveläinen,  Viitasaari,  SVV Racing Team,   Näppylä
4   Roistola,  Orimattila ,  Shameless Racing,   Volvo evo2.6
6   Vesterinen Ismo,  Kannonkoski,  Kannonjärven Kulkukollit,   Volvo
7   Erpo,  Nurmijärvi,  LevinneetLaitteet/Herkka Racing,   Riesa
8   Lehtinen,  Hämeenkoski ,  Team Kuka On Ratissa,   Iltsutech larssoni
9   Otto Valkonen,  Pieksämäki ,  Hans Racing Team ,   Ford
11   Rono Vesanen,  Hyvinkää,  Herkka Racing,   Hespel OY Asscona
13   Mika,  Heinola,  Shameless Racing,   Väärän värinen bmw    (j)
15   Lindström Jani,  Espoo,  RK Racing Team,   BEEÄMVEE
16   Pessi Kääriäinen,  Otava,  Pingki Racing,   Bmw
20   Alex Zils-Leinonen,  Siilinjärvi,  PiikkiSiili Racing Team,   Hattivatti    (e)
27   Toni Lindström,  Espoo,  RK Racing Team,   Bölvö     (e)
30   Perttu Minkkinen,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   Pilsner Bil
38   Aksu Kauppinen,  Äänekoski,  Camo Racing,   Ryökäle
39   Kimmen,  Tammisaari,  MultiTool Racing,   Bemari    (e)
40   Kujala Mika,  Muhniemi,  KB-Racing,   Pub Lankila DeeäXä
41   Mika Mäkilä,  Pakaa,  Shameless Racing,   Mustaoranssi
45   Kari Malinen,  Parkano,  Pihtiputaan UA,   Fennosteel FORD
49   Marko Ruohoranta,  Hartola,  Hillokinkama Reisinki,   Konetyö Tuskapaatti    (e)
59   Ilpo Vesterinen,  Kannonjärvi,  Kannonjärven Kovatpojat,   Ooppeli    (e)
60   Black Pete,  Lohja,  Rämä Racing,   Stara
62   John Koala Texas,  Texas,  Texas Racing,   Ameriikan auto    (u)
64   Seppo Peltola,  Jyväskylä,  Paukku Team,   Sierrra    (e)
65   Vike paukku,  Puuppola,  Paukku Team,   Sirpa     (e)
66   Mika Järvelä ,  Sysmä ,  ,   Opel Omega     (u)
68   Kai Kukkonen,  Mäntsälä,  Sunday Cruisers,   Ankka
69   Kujala Sami,  Kotka,  KB-Racing,   Pub Lankila DeeäXä    (e)
73   Eetu Vesanen,  Nurmijärvi,  Shameless x Herkka Racing,   Hespel OY Volvo    (u)
75   KP,  Espoo,  RK Racing Team,   Opel    (e)
78   Henri Hagert ,  Espoo ,  RST Motorsport,   Mazda
79   Vili Kinnunen,  Lahti,  Riesa Racing,   Sierra2    (e)
94   Sampo,  Heinola,  Herkka Racing,   Lamborgiini
99   Kittipallo Kylliäinen ,  Orimattila ,  Pakaa AA-Racing,   Volvo Sata Salamaa iskee tulta    (e)
100   Atte,  Hollola,  Shameless Racing ,   MustaOranssi
103   Aarni Juvonen,  Jyväskylä,  Kannonjärven Kovat Pojat,   Ooppel    (e)
112   Marko Stenberg,  Leivonmäki,  Kukko Racing,   Volvo
128   Abel Karjala,  Järvenpää,  Karjala Racing,   JATKE
131   Igor kukko,  Leivonmäki,  Kukko Racing,   Pösö killer    (e)
162   Jari Loberg,  Uurainen,  RMS Rallyteam,   Made in kettukangas    (e)
195   Juha Äijälä,  Leppävesi,  ,   Kiinteistöpaletti BMW    (e)
197   Vesa Hellinen,  Lahti,  Team KukaOnRatissa,   Pehmeewee    (e)
240   Tuominen Teemu,  Lahti,  Viinamäki Racing,   Lada
241   Lauri Liukkonen,  Hyvinkää,  Herkka Racing,   Toitsu    (e)
311   Klasu,  Mikkeli,  Shameless Racing,   Mustaoranssi
500   Repa,  Espoo,  Herkka Racing,   Opel    (e)


Junior: 21

1   Riku Mikkonen,  Heinävesi,  VTR Racing team,   Laina auto
2   Juho Tiihonen,  Mikkeli,  JiiTiimi,   Ranteilla
3   Aku Uosukainen,  Myllyoja,  AKU Racing,   Neliapila
5   Martti Linna,  Hyvinkää,  KS Racing Team ry/Herkka Racing,   Citroen
7   Topi Ryynänen,  Siilinjärvi ,  PiikkiSiili Racing Team,   Sawon Woimalaitos mondeo
8   Shenninen,  Nurmijärvi ,  LevinneetLaitteet/Herkka Racing,   Muumi
10   Petja Henttinen,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   Nissani
12   Juuso Linna,  Nurmijärvi,  KS Racing Team ry/Herkka Racing,   Nissan
15   Neea Sund,  Lahti,  RS Racing,   skortti
17   Eemeli Kotamäki,  Äänekoski,  Kotamäki Racing,   Djupminröjmaskin
19   Veeti Peltola,  Miehikkälä,  ,   Ford Focus
26   Jupe,  Jyväskylä,  Paukku Team,   Sirpa     (e)
29   Nico Kylliäinen,  Orimattila ,  Pakaan AA Racing,   Auto mobil    (e)
35   Rami Paljakka,  Loppi,  Ramiracing,   Punainen Härkä
44   Juho,  Pieksämäki,  Hans Racing Team ,   BMW    (u)
52   Juho Suikkari,  Hikiä,  Country side racing ,   Mondis
61   Casper Säynätkari,  Lahti,  AlmostFastRacing Team,   nasta
63   Alisa Hynynen,  Iisalmi,  PS Racing,   celica    (u)
68   Inxu Osmo,  Lahti ,  Team Osmo Heinola,   Föördipöö
75   Jere Rannikko,  Lahti,  Pro Racing Team,   Nismo
153   Joona Soukka,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   ööpööbel


Lady: 30

1   Noora Savela,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   ?
2   Elli Varis,  Pihtipudas,  SVV Racing Team,   Simon Auto mitsu
3   Hanna Suikkari,  Riihimäki,  Herkka Racing,   Törmäysalus
4   Kallioniemi Susanna,  Jämsä,  Härski Racing,   punainen pirssi
6   Salla Ojanen,  Tampere,  ,   Vekotin
7   Iida Savela,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   matukka
8   Virpi Autio,  Äänekoski ,  RMS Rallyteam,   Söpö fransmanni
9   Mira Nevalainen,  Järvelä,  Black Edition Racing Team,   Aben beibs
15   Jenna Kinnunen ,  Hollola,  RS Racing,   Sähkötykkivatkain
18   Ronja Kankkunen,  Heinävesi,  Peräkylän Mopo & Patteri,   Mese    (u)
21   Sussuvain,  Kuusaankoski,  Orjaamon Dokut,   Näkymätön Ninni    (e)
24   Erika Suikkanen,  Akaa,  Kukko Racing,   völvö    (e)
28   Sari Kärkkäinen,  Pieksämäki,  Hans Racing Team,   Almera
30   Aino Kankkunen,  Heinävesi,  Peräkylän Mopo & Patteri,   Mersu
34   Eveliina Pulli,  Kouvola,  Team Löysät Kukot,   Mazda
36   Autio Tiia,  Muurame,  Autio Racing Team,   Ooppeli <3
37   Jutta Kuosma,  Hartola,  Emminätiiä,   Rupuämmä
50   Henna Jokinen,  Hämeenkyrö,  Team Laskeutumisvalo,   Kilpuri
51   Paalanen Jemina ,  Hämeenkoski ,  Team Kuka On Ratissa,   Voovo
54   Suvi Vänninen,  Varkaus,  Team SuSi,   Ooppeli    (e)
57   Julia Träff,  Keuruu,  Irmeli Racing,   Mazda<3
70   Mäkelä Paula,  Hausjärvi,  Country Side Racing,   PätkäVolvo
72   Katja Kantanen,  Karstula ,  Team Laskeutumisvalo,   Matu
78   Rosa,  Nurmijärvi,  Pirunkorpi Racing,   Mazda
85   Taija Mustonen,  Mikkeli,  Shameless Racing,   Nipponi
93   Mummokalsarimamma,  Ummeljoki,  Orjaamon dokut,   sunnuntaikaara
102   Hytti Essi,  Kouvola,  Orjaamon dokut,   Masda    (e)
128   Tanja Inkiläinen,  Askola,  Dewilracers,   Honda    (u)
135   Sillman Sanna,  Nokia,  Team Laskeutumisvalo,   Swingaava Sorsa
241   Alexandra ,  Hyvinkää,  Herkka Racing,   Sunny



(u)= Uusi kuski, (j)= Jälki-ilmoittautunut, (e) = Ei ajanut tällä kaudella
#4
KISAINFOT 2024 / JOUTSA 8.-9.6.2024
26.05.24 - klo:09:36
Rokkirallin kolmas kesäkisa ajetaan Joutsassa 8.-9.6.2024

Lauantaina ajavat: Superit, Kardaanit, Leidit
Sunnuntaina ajavat: Superit, Vetarit, Junnut

Ilmoittautuminen alkaa Maanantaina 27.5.2024 ja loppuu Sunnuntaina 2.6.2024

Ilmoittautuminen rokkiralli kotisivun lomakkeen kautta
http://www.rokkiralli.info/lomake/step1.php


Maksut maksetaan tilille FI8342130010030042

Super, kardaani ja vetari  60€/luokka
Lady  40€
Junior 0€

Viestikenttään KILPAILUNUMERO ja Paikkakunta
  Esim:  V63 Joutsa

Jälki-ilmoittautumiset ja peruutukset ilmoitetaan Naprille.
Jos Napri kadoksissa niin sitten minulle

----

Jos sinulta on poistunut kisanumero tai sinulla ei ole ikinä sitä ollut
niin saat ilmoittautumisen yhteydessä itsellesi numeron antamalla
ilmoittautumisen ensimmäisellä sivullä numeroksi 0.

Jos sinulla on ollut viimekaudella numero katso oma Kuski ID
kuljettajalistalta ja syötä Kuski ID ilmoittautumisen toisella sivulla.

Kuski listoilla Kuski ID näkyy kuskitietojen rivin lopussa.
Numeronsa menettäneet on listattu kuskilistan loppuun.
#5
#4.2 18.-19.5.2024

Hyvink??  18.-19.5.2024 Lähtölistat:

SUPER LA: 41

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   168   J-P Ahvonen   Vantaa      Toyota Starlet
A2   189   Pasi Nurmi   Askola   Maranello Team   Ford Escort
A3   117   Sirppi   Sirppilä   Blue Bullets   Escort
A4   15   Tero Nikkinen   Nurmijärvi      Ford Fiesta
A5   71   Kimi Pesonen   Orimattila    Shameless Racing   Kuljetus Lari Liikonen Ford
A6   11   Kulomäki Tero   Iittala   TK Racing   Datsun finn

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   57   Sami Junnila   Mäntsälä   RST Motorsport   Vw scirocco
B2   239   Pulkkinen Kari   Hyvinkää   Leepun Paja Racing   BMW
B3   60   Kaapo Irri   Lahti   Tykkireisinki   Volvo
B4   4   Snygg Riku   Tampere      Peugeot 206
B5   500   Repa   Espoo   Herkka Racing   Leipäkorin Paras Patonki
B6   32   Roni Grönvall   Lohja   RST Motorsport   Vw 1302s

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   159   Joni Kupiainen   Kurikka   NUU2 MOTORSPORT   Bmw e36
C2   273   Tomi Niemi   Jokela   Leepun Paja Racing   Bmw
C3   85   Lempinen Juho   Hollola   MV Racing   Capina viva
C4   1   Simonen Miko   Pieksämäki   MS-Racing   Datsun Finn
C5   43   Robi  Sinha   Espoo      Volvo 340
C6   56   Oscar Selander   Porvoo   Os Racing Team   Honda

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   68   Heikki Vuorimaa   Järvenpää   Vuorimaaracing   Volvo S40
D2   87   Jussi Hörman   Jokela   Leepun Paja Racing   Bmw
D3   208   Janne Liiman   Iittala      Ford Escort
D4   2   Ikonen Esa   Joroinen   TeamRevittävätSiilit   Bmw
D5   102   jere koivistoinen   Iittala   koivistoinen racing   Toyota Starlet
D6   3   Jesse Pehkonen   Joroinen      Pololainen

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
E1   164   Tomi Rinne   Kiikala   Kaaos Racing   Lada 1200 S
E2   242   Harri Lipponen   Huittinen   Kukko Racing   biili
E3   26   Kaius   Järvenpää   Herkka Racing   OBEL
E4   5   Kulomäki Tomi   Iittala   TK Racing   Datsun 1600 stw
E5   9   Sami Laine   Iittala   SLtec   Pikku Corolla 13b
E6   8   Tino Kiiskinen   Juva   Shameless Racing   ÄssäVolvo

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
F1   158   Tapio Rajaniemi   Kurikka   NUU2 MOTORSPORT   Fiesta
F2   123   Ari Gylden   RAJAMÄKI   ASG PRO Racing   Volvo 343
F3   22   Virtanen Olli   Hausjärvi   Country Side Racing   Dexi
F4   20   Joona Tiihonen   Mikkeli   JiiTiimi   Bemaro
F5   74   Jukka Soukka   Saarijärvi   RMS rallyteam   Kadett c
F6   7   Loponen Sami   Iittala   TK Racing   Datsun finn

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
G1   167   Jukka Leinonen   Vihti   No Limits RX   BMW
G2   314   Lasse Bussman   Espoo   Bussman Racing   Golf +
G3   19   Kinnunen Jani   Tuusula   Leepun Paja Racing   Bmw 325i
G4   58   Samanen Erkki   Saarijärvi   RMS Rallyteam   Pösö V8 RMS rallyteam
G5   6   Ruotsalainen Mika   Saarijärvi   JTA Rally Team   Kaivutyö Salmela Oy Volvo


KARDAANI: 49

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   170   Paula Mäkelä   Hausjärvi    Country side racing    PätkäVolvo
A2   109   Ville    Hanko      Volvo
A3   201   Sammalsaari Petri   Tuusula      Nipponi
A4   44   Jarno   Pieksämäki    Hans Racing Team    Ford Escort
A5   26   Esamies   Espoo   Herkka Racing   Voortti
A6   6   Vesterinen Ismo   Kannonkoski   Kannonjärven Kulkukollit   Volvo
A7   9   Otto Valkonen   Pieksämäki    Hans Racing Team    Hyrrä

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   241   Lauri Liukkonen   Hyvinkää   Herkka Racing   Deexää
B2   113   Jani Nieminen   Porvoo      Bemari
B3   97   Walter Hokkanen   Sipoo   Team Sipoon Pojat   Kaksnelikymppi
B4   127   Teemu Uski   Hollola   MV RACING   Sipsipussi
B5   13   Mika   Heinola   Shameless Racing   Bmw
B6   5   Lasse Loveson   Hollola   SS-Racing   SS-Racing, mustaoranssi BMW
B7   7   Erpo   Nurmijärvi   LevinneetLaitteet/Herkka Racing   Riesa

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   58   Sami nousiainen   Hollola   Nostavan linkki   Volvo
C2   161   Iida Savela   Saarijärvi    RMS Rallyteam   volovo
C3   181   Malmen   Tammisaari   Rämä Racing   Compact
C4   43   Tero Hietanen   Jyväskylä   Mehtäperä Reisinki   volvo
C5   4   Roistola   Orimattila    Shameless Racing   Jumalan luoma ford
C6   11   Rono Vesanen   Hyvinkää   Herkka Racing   Hespel OY Opel
C7   30   Perttu Minkkinen   Saarijärvi   JTA Rally Team   setes mustapommiiii

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   60   Black Pete   Lohja   Rämä Racing   starlet
D2   56   Jani saarinen    Kataloinen   Rs racing   Pitkäselkä
D3   133   Vili Hyttinen   Hollola   Teamkukaonratissa   Sierra
D4   40   Kujala Mika   Muhniemi   KB-Racing   Pub Lankila opel
D5   240   Tuominen Teemu   Lahti   Viinamäki Racing   Lada
D6   100   Atte   Hollola   Shameless Racing    MustaOranssi DaaDaa
D7   2   Axe   Kannonjärvi   Kannonjärven Kulkukollit   Sunbeam

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
E1   67   Tulitikku Timo   Kellokoski   Sunday Cruisers   Nitro
E2   52   Johnny Vesalainen   Mustio    Racing Team Vesalainen    Fiesta
E3   37   Valkeapää Pete   Tampere   4 Evo Race   SUBARU
E4   61   Jesse Pakarinen   Kouvola   Moukari Team   bemari
E5   94   Sampo   Heinola   Herkka Racing   Briggs & Stratton
E6   29   Mikko Ryynänen   Siilinjärvi   PiikkiSiili Racing Team   Sawon Woimalaitos BMW
E7   8   Lehtinen   Hämeenkoski    Team Kuka On Ratissa   Bmw e36

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
F1   68   Kai Kukkonen   Mäntsälä   Sunday Cruisers   Ankka
F2   49   Marko Ruohoranta   Hartola   Hillokinkama Reisinki   Konetyö tuskapaatti
F3   33   Lappalainen Juri   Nurmijärvi   Rämä Racing   Messias 2
F4   128   Abel Karjala   Järvenpää   Karjala Racing   Onpeli
F5   112   Marko Stenberg   Leivonmäki   Kukko Racing   Laatuska
F6   78   Henri Hagert    Espoo    RST Motorsport   Suomen Bussihuolto Volvo
F7   3   Roope Järveläinen   Viitasaari   SVV Racing Team   Mörkö BMW

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
G1   86   David Aromaa   Helsinki      Lada
G2   165   Metallimies   Tammisaari    Andersson Motorsport   Darth Revan
G3   168   Iltsu   Hollola      Iltsutech lada
G4   28   Ville Järvelä   Orimattila      Opel
G5   15   Lindström Jani   Espoo   RK Racing Team   BEEÄMVEE
G6   311   Klasu   Mikkeli   Shameless Racing   Mustaoranssi geeämmä
G7   41   Mika Mäkilä   Pakaa   Shameless Racing   Mustaoranssi


VETARI: 61

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   48   Turo Vitie   Lahti   Ramiracing   Focus
A2   295   Vili Hyttinen   Lahti   Team KukaOnRatissa   Klasun mondeo
A3   101   Peiponen Niko   Hollola   MV Racing   Lillin liisinki Propello
A4   191   Nina Hattunen    Ohkola   Koli Racing   Masi Pallopää
A5   104   Marko Myllynen   Nurmijärvi   Laitumen Kankkuset   Puuma
A6   166   Voitto Hassi   KISKO   Huru Ukko team    Opel korsa 1.2s
A7   5   Ari Vuorinen   Porvoo   Pemasi Racing   VeeSex
A8   14   Autio Mikko   Äänekoski    RMS Rallyteam   Mazda

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   54   Leevi   Hyvinkää    Blue Bullets   Bjösåå
B2   278   Rane   Nurmijärvi   Pirunkorpiracing   Voorti
B3   92   Roni   Tammisaari   Rämä Racing   Romu (Golf)
B4   99   Kittipallo Kylliäinen    Orimattila    Pakaan AA Racing   Mazda 323 GTi
B5   30   Toni Laitinen   Kangasniemi   Kurko Racing   ?
B6   82   Huhtala Ossi   Pertteli   Kaaos Racing   Mazda
B7   12   Jarmo Koivisto   Riihimäki   Country Side Racing   Ooppeli
B8   177   Niko Ilomäki   Muurame   Autio Racing team   Pirkkavolkkari

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   69   Osmo kuosa   Sipoo      Mazda
C2   120   Antti Luuri    Lahti    Country Side racing   Golf
C3   80   Erpo   Nurmijärvi   LevinneetLaitteet   Shennisen muumi
C4   144   Niko Skogster   Kerava   Hipsu racing team   Volvo
C5   26   Miika Rönn   Tuusula   Rönn Racing   Naperohonda
C6   241   Lauri Liukkonen   Hyvinkää   Herkka Racing   Nismo
C7   3   Eetu Vesanen   Nurmijärvi    Shameless x Herkka Racing   Hespel OY Citroën
C8   19   Abel Karjala   Järvenpää   Karjala Racing   Ylikylienpeli

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   79   Anssi Jantunen   Tuusula   Herkka Racing   Hotwot 2
D2   110   Tusse   Tammisaari   Rämä Racing   Fiesta
D3   73   Lindström Jani   Espoo    RK Racing Team   Pikkumyy volvo
D4   208   Kenneth Karlsson   Sipoo   Team Sipoon Pojat   Opel
D5   22   Nicce Blomqvist   Porvoo   Riverside racing   Pösö
D6   35   Saku Salminen   Hollola   Shameless Racing   Mustaoranssi Sunny
D7   6   Sami Nevalainen   Järvelä   Black Edition Racing Team   RAL 9006
D8   1   Jesperi Koskinen   Konnevesi   TPP Racing   Mazda

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
E1   94   Leevi Hagelin   Järvenpää   KarjalaRacing   TuliteräMatukka
E2   108   Nicklas Björkqvist   Tammisaari   Björkqvist Racing   Revanssi Volvo
E3   72   Toni Lindström    Espoo    RK Racing Team   Voortti
E4   91   Pauli Hattunen   Ohkola   Koli Racing   Maza
E5   2   Lukkarinen Matti   Iisalmi   PS Racing   Keittäväpösö
E6   46   Janne Manninen   Rantasalmi   J&J racing   Honda Accord
E7   24   Aku Ilomäki   Muurame   Autio Racing Team   Opel
E8   202   Anton Oljemark   Paippinen   Team Sipoon pojat   Navetan Ykköstykki

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
F1   109   Kristian illman   Tenala   Illman racing    VW golf
F2   105   Kilkki tatu   Orimattila   Moukari team   Mahda 626 gti
F3   39   Hanna Suikkari   Riihimäki   Herkka Racing   Tötterö
F4   100   Jussi   Nurmijärvi   Pirunkorpi Racing   Juhlamazda
F5   57   Matti Kauppinen   Keuruu   Irmeli Racing   Puunto
F6   45   Happonen Harri   Kuopio   Piikkisiili Racing Team   Voorti
F7   18   Niko Hyvönen   Rantasalmi   Rähy Racing   Fortti

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
G1   121   Tomi Tapaninen   Järvelä   Black Edition Racing Team   Hd
G2   103   Mira Nevalainen   Järvelä   Black Edition Racing Team   Auton tarjoaa N.Savela
G3   206   Jarkko   Mäntsälä   Pirunkorpi Racing   Voortti
G4   182   Lehtinen   Hämeenkoski    TeamKukaOnRatissa   Rouvan voovo
G5   65   Metallimies   Tammisaari    Andersson Motorsport   DARTH MAUL
G6   141   Ari Karjalainen   Jyväskylä   Hans Racing Team   Vihriänvalkia Voortti
G7   10   Walter Hokkanen   Sipoo   Team Sipoon Pojat   Mada

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
H1   222   Santeri Pitkänen   Lahti   Orjaamon dokut   Volvo 850
H2   102   Essi Hytti   Kouvola   Orjaamon dokut    Masda
H3   193   Johan Järvisalo   Elimäki   Orjaamon dokut   Diudi
H4   225   Pikku E   Tuusula   Herkka Racing   Pirkka porche
H5   76   Adrian Granqvist    Sipoo   Team Sipoon Pojat   Norbakan pommi
H6   15   Autio Juhani   Jyväskylä   Autio Racing Team   Pappamobiili
H7   11   Kari Karjalainen   Pieksämäki   Hans Racing Team   Ford


LADY: 30

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   313   Sanna   Hyvinkää      Ankka
A2   69   Nina Nevalainen    Järvelä   Black Edition Racing Team   Laatu auto
A3   13   Saara Timonen   Kouvola   Savonpiika Racing   Savonpiikaracing Peugeot
A4   72   Katja Kantanen   Karstula    Team Laskeutumisvalo   Wanna Be "Opel"
A5   85   Taija Mustonen   Mikkeli   Shameless Racing   Nipponi
A6   8   Virpi Autio   Äänekoski    RMS Rallyteam   Mazdako

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   241   Alexandra    Hyvinkää   Herkka Racing   SeOnSunNy
B2   37   Jutta Kuosma   Hartola   Emminätiiä   Baader-Meinhof Wagen
B3   91   Nina Hattunen   Ohkola   Koli Racing   Masi Pallopää
B4   51   Paalanen Jemina    Hämeenkoski    Team Kuka On Ratissa   Voovo
B5   28   Sari Kärkkäinen   Pieksämäki   Hans Racing Team   Almera
B6   7   Iida Savela   Saarijärvi   RMS Rallyteam   matukka

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   93   Mummokalsarimamma   Ummeljoki   Orjaamon dokut   sunnuntaikaara
C2   34   Eveliina Pulli   Kouvola   Team Löysät Kukot   Mazda
C3   10   Lilli   Hollola   Shameless Racing   Nismo
C4   3   Hanna Suikkari   Riihimäki   Herkka Racing   Ruttukasa
C5   30   Aino Kankkunen   Heinävesi   Peräkylän Mopo & Patteri   Mersu
C6   4   Kallioniemi Susanna   Jämsä   Härski Racing   punainen pirssi

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   78   Rosa   Nurmijärvi   Pirunkorpi Racing   Juhlamazda
D2   21   Sussuvain   Kuusaankoski   Orjaamon Dokut   Näkymätön Ninni
D3   6   Salla Ojanen   Tampere      Vekotin
D4   50   Henna Jokinen   Hämeenkyrö   Team Laskeutumisvalo   Kilpuri
D5   9   Mira Nevalainen   Järvelä   Black Edition Racing Team   Seikkailupeli
D6   36   Autio Tiia   Muurame   Autio Racing Team   Opel

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
E1   70   Mäkelä Paula   Hausjärvi   Country Side Racing   PätkäVolvo
E2   15   Jenna Kinnunen    Hollola   RS Racing   Sähkötykkivatkain
E3   57   Julia Träff   Keuruu   Irmeli Racing   Matuukka
E4   135   Sillman Sanna   Nokia   Team Laskeutumisvalo   Swingaava Sorsa
E5   5   Johanna Renlund   Konnevesi   TPP Racing   Keltavihree
E6   1   Noora Savela   Saarijärvi   RMS Rallyteam   ykkösmazda


JUNIOR: 17

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   19   Veeti Peltola   Miehikkälä      Ford Focus
A2   64   Valtteri Lopakka   Lahti   RS Racing   ford escort
A3   75   Jere Rannikko   Lahti   Pro Racing Team   Nissani
A4   52   Juho Suikkari   Hikiä   Country side racing    Mondis
A5   7   Topi Ryynänen   Siilinjärvi    PiikkiSiili Racing Team   1.8 Matukka
A6   3   Aku Uosukainen   Myllyoja   AKU Racing   Neliapila

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   35   Rami Paljakka   Loppi   Ramiracing   Focus
B2   61   Casper Säynätkari   Lahti   AlmostFastRacing Team   nasta
B3   65   Elliot Andersson    Tenhola   Andersson Motorsport   Darth Scabb
B4   57   Jasu Taskinen   Keuruu   Taskinen Motorsport   Punto
B5   5   Martti Linna   Hyvinkää   KS Racing Team ry/Herkka Racing   Citroen Xsara
B6   2   Juho Tiihonen   Mikkeli   JiiTiimi   Mondeo

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   68   Inxu Osmo   Lahti    Team Osmo Heinola   Ooppeli
C2   12   Juuso Linna   Nurmijärvi   KS Racing Team ry/Herkka Racing   Nissan
C3   14   Manu Renlund   Konnevesi   TPP Racing   Keltavihree
C4   8   Shenninen   Nurmijärvi    LevinneetLaitteet/Herkka Racing   Mähkövantti
C5   153   Joona Soukka   Saarijärvi   RMS Rallyteam   väkivahva ecotecci


#6
#4 18.-19.5.2024

Hyvinkää 18.-19.5.2024 Ilmoittautuneet:

to 16. toukokuuta 2024 18.20.10
Ilmoittautuneita: 238

Super Lauantai: 41

1   Simonen Miko,  Pieksämäki,  MS-Racing,   Datsun Finn    (e)
2   Ikonen Esa,  Joroinen,  TeamRevittävätSiilit,   Bmw
3   Jesse Pehkonen,  Joroinen,  ,   Pololainen
4   Snygg Riku,  Tampere,  ,   Peugeot 206    (e)
5   Kulomäki Tomi,  Iittala,  TK Racing,   Datsun 1600 stw
6   Ruotsalainen Mika,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   Kaivutyö Salmela Oy Volvo
7   Loponen Sami,  Iittala,  TK Racing,   Datsun finn
8   Tino Kiiskinen,  Juva,  Shameless Racing,   ÄssäVolvo
9   Sami Laine,  Iittala,  SLtec,   Pikku Corolla 13b
11   Kulomäki Tero,  Iittala,  TK Racing,   Datsun finn
15   Tero Nikkinen,  Nurmijärvi,  ,   Ford Fiesta    (e)
19   Kinnunen Jani,  Tuusula,  Leepun Paja Racing,   Bmw 325i    (e)
20   Joona Tiihonen,  Mikkeli,  JiiTiimi,   Bemaro
22   Virtanen Olli,  Hausjärvi,  Country Side Racing,   Dexi    (e)
26   Kaius,  Järvenpää,  Herkka Racing,   OBEL    (e)
32   Roni Grönvall,  Lohja,  RST Motorsport,   Vw 1302s
43   Robi  Sinha,  Espoo,  ,   Volvo 340
56   Oscar Selander,  Porvoo,  Os Racing Team,   Honda
57   Sami Junnila,  Mäntsälä,  RST Motorsport,   Vw scirocco    (e)
58   Samanen Erkki,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   Pösö V8 RMS rallyteam
60   Kaapo Irri,  Lahti,  Tykkireisinki,   Volvo    (e)
68   Heikki Vuorimaa,  Järvenpää,  Vuorimaaracing,   Volvo S40    (e)
71   Kimi Pesonen,  Orimattila ,  Shameless Racing,   Kuljetus Lari Liikonen Ford
74   Jukka Soukka,  Saarijärvi,  RMS rallyteam,   Kadett c
85   Lempinen Juho,  Hollola,  MV Racing,   Capina viva    (e)
87   Jussi Hörman,  Jokela,  Leepun Paja Racing,   Bmw    (e)
102   jere koivistoinen,  Iittala,  koivistoinen racing,   Toyota Starlet
117   Sirppi,  Sirppilä,  Blue Bullets,   Escort    (e)
123   Ari Gylden,  RAJAMÄKI,  ASG PRO Racing,   Volvo 343    (e)
158   Tapio Rajaniemi,  Kurikka,  NUU2 MOTORSPORT,   Fiesta    (e)
159   Joni Kupiainen,  Kurikka,  NUU2 MOTORSPORT,   Bmw e36     (e)
164   Tomi Rinne,  Kiikala,  Kaaos Racing,   Lada 1200 S    (e)
167   Jukka Leinonen,  Vihti,  No Limits RX,   BMW    (e)
168   J-P Ahvonen,  Vantaa,  ,   Toyota Starlet    (u)
189   Pasi Nurmi,  Askola,  Maranello Team,   Ford Escort    (e)
208   Janne Liiman,  Iittala,  ,   Ford Escort    (e)
239   Pulkkinen Kari,  Hyvinkää,  Leepun Paja Racing,   BMW     (e)
242   Harri Lipponen,  Huittinen,  Kukko Racing,   biili    (e)
273   Tomi Niemi,  Jokela,  Leepun Paja Racing,   Bmw    (e)
314   Lasse Bussman,  Espoo,  Bussman Racing,   Golf +    (e)
500   Repa,  Espoo,  Herkka Racing,   Leipäkorin Paras Patonki


Super Sunnuntai: 37

1   Simonen Miko,  Pieksämäki,  MS-Racing,   Datsun Finn    (e)
2   Ikonen Esa,  Joroinen,  TeamRevittävätSiilit,   Bmw
3   Jesse Pehkonen,  Joroinen,  ,   Pololainen
5   Kulomäki Tomi,  Iittala,  TK Racing,   Datsun 1600 stw
6   Ruotsalainen Mika,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   Kaivutyö Salmela Oy Volvo
7   Loponen Sami,  Iittala,  TK Racing,   Datsun finn
8   Tino Kiiskinen,  Juva,  Shameless Racing,   ÄssäVolvo
9   Sami Laine,  Iittala,  SLtec,   Pikku Corolla 13b
11   Kulomäki Tero,  Iittala,  TK Racing,   Datsun finn
15   Tero Nikkinen,  Nurmijärvi,  ,   Ford Fiesta    (e)
16   Jomi Pulli,  Kouvola,  Team Löysät Kukot,   Fiesta T5    (e)
20   Joona Tiihonen,  Mikkeli,  JiiTiimi,   Bemaro
22   Virtanen Olli,  Hausjärvi,  Country Side Racing,   Dexi    (e)
26   Kaius,  Järvenpää,  Herkka Racing,   OBEL    (e)
32   Roni Grönvall,  Lohja,  RST Motorsport,   Vw 1302s
43   Robi  Sinha,  Espoo,  ,   Volvo 340
56   Oscar Selander,  Porvoo,  Os Racing Team,   Honda
58   Samanen Erkki,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   Pösö V8 RMS rallyteam
60   Kaapo Irri,  Lahti,  Tykkireisinki,   Volvo    (e)
71   Kimi Pesonen,  Orimattila ,  Shameless Racing,   Kuljetus Lari Liikonen Ford
74   Jukka Soukka,  Saarijärvi,  RMS rallyteam,   Kadett c
81   Niklas Nordman,  Hanko,  Multitool Racing Team,   Nissan Micra    (e)
85   Lempinen Juho,  Hollola,  MV Racing,   Capina viva    (e)
98   Robert Hörman,  Jokela,  Leepun paja racing,   BMW     (e)
117   Sirppi,  Sirppilä,  Blue Bullets,   Escort    (e)
123   Ari Gylden,  RAJAMÄKI,  ASG PRO Racing,   Volvo 343    (e)
132   Risto Kautto,  Äänekoski,  TRK Power,   Sähkö niskanen BMW
158   Tapio Rajaniemi,  Kurikka,  NUU2 MOTORSPORT,   Fiesta    (e)
159   Joni Kupiainen,  Kurikka,  NUU2 MOTORSPORT,   Bmw e36     (e)
164   Tomi Rinne,  Kiikala,  Kaaos Racing,   Lada 1200 S    (e)
166   juhani mattila,  lahti,  heinolan kauppahallit,   opel ascona    (e)
167   Jukka Leinonen,  Vihti,  No Limits RX,   BMW    (e)
208   Janne Liiman,  Iittala,  ,   Ford Escort    (e)
242   Harri Lipponen,  Huittinen,  Kukko Racing,   biili    (e)
274   Niemi Marko,  Hyvinkää,  Leepun Paja Racing,   Bmw    (u)
314   Lasse Bussman,  Espoo,  Bussman Racing,   Golf +    (e)
500   Repa,  Espoo,  Herkka Racing,   Leipäkorin Paras Patonki


Vetari: 61

1   Jesperi Koskinen,  Konnevesi,  TPP Racing,   Mazda
2   Lukkarinen Matti,  Iisalmi,  PS Racing,   Keittäväpösö    (e)
3   Eetu Vesanen,  Nurmijärvi ,  Shameless x Herkka Racing,   Hespel OY Citroën
5   Ari Vuorinen,  Porvoo,  Pemasi Racing,   VeeSex
6   Sami Nevalainen,  Järvelä,  Black Edition Racing Team,   RAL 9006
10   Walter Hokkanen,  Sipoo,  Team Sipoon Pojat,   Mada
11   Kari Karjalainen,  Pieksämäki,  Hans Racing Team,   Ford
12   Jarmo Koivisto,  Riihimäki,  Country Side Racing,   Ooppeli
14   Autio Mikko,  Äänekoski ,  RMS Rallyteam,   Mazda
15   Autio Juhani,  Jyväskylä,  Autio Racing Team,   Pappamobiili
18   Niko Hyvönen,  Rantasalmi,  Rähy Racing,   Fortti
19   Abel Karjala,  Järvenpää,  Karjala Racing,   Ylikylienpeli
22   Nicce Blomqvist,  Porvoo,  Riverside racing,   Pösö    (e)
24   Aku Ilomäki,  Muurame,  Autio Racing Team,   Opel
26   Miika Rönn,  Tuusula,  Rönn Racing,   Naperohonda    (e)
30   Toni Laitinen,  Kangasniemi,  Kurko Racing,   ?    (e)
35   Saku Salminen,  Hollola,  Shameless Racing,   Mustaoranssi Sunny
39   Hanna Suikkari,  Riihimäki,  Herkka Racing,   Tötterö    (e)
45   Happonen Harri,  Kuopio,  Piikkisiili Racing Team,   Voorti
46   Janne Manninen,  Rantasalmi,  J&J racing,   Honda Accord
48   Turo Vitie,  Lahti,  Ramiracing,   Focus    (u)
54   Leevi,  Hyvinkää ,  Blue Bullets,   Bjösåå    (u)
57   Matti Kauppinen,  Keuruu,  Irmeli Racing,   Puunto
65   Metallimies,  Tammisaari ,  Andersson Motorsport,   DARTH MAUL
69   Osmo kuosa,  Sipoo,  ,   Mazda    (u)
72   Toni Lindström ,  Espoo ,  RK Racing Team,   Voortti    (e)
73   Lindström Jani,  Espoo ,  RK Racing Team,   Pikkumyy volvo    (e)
76   Adrian Granqvist ,  Sipoo,  Team Sipoon Pojat,   Norbakan pommi
79   Anssi Jantunen,  Tuusula,  Herkka Racing,   Hotwot 2    (u)
80   Erpo,  Nurmijärvi,  LevinneetLaitteet,   Shennisen muumi    (e)
82   Huhtala Ossi,  Pertteli,  Kaaos Racing,   Mazda
91   Pauli Hattunen,  Ohkola,  Koli Racing,   Maza    (e)
92   Roni,  Tammisaari,  Rämä Racing,   Romu (Golf)    (e)
94   Leevi Hagelin,  Järvenpää,  KarjalaRacing,   TuliteräMatukka    (u)
99   Kittipallo Kylliäinen ,  Orimattila ,  Pakaan AA Racing,   Mazda 323 GTi    (e)
100   Jussi,  Nurmijärvi,  Pirunkorpi Racing,   Juhlamazda    (e)
101   Peiponen Niko,  Hollola,  MV Racing,   Lillin liisinki Propello    (e)
102   Essi Hytti,  Kouvola,  Orjaamon dokut ,   Masda    (e)
103   Mira Nevalainen,  Järvelä,  Black Edition Racing Team,   Auton tarjoaa N.Savela    (e)
104   Marko Myllynen,  Nurmijärvi,  Laitumen Kankkuset,   Puuma     (e)
105   Kilkki tatu,  Orimattila,  Moukari team,   Mahda 626 gti    (e)
108   Nicklas Björkqvist,  Tammisaari,  Björkqvist Racing,   Revanssi Volvo    (e)
109   Kristian illman,  Tenala,  Illman racing ,   VW golf     (u)
110   Tusse,  Tammisaari,  Rämä Racing,   Fiesta    (e)
120   Antti Luuri ,  Lahti ,  Country Side racing,   Golf     (e)
121   Tomi Tapaninen,  Järvelä,  Black Edition Racing Team,   Hd    (u)
141   Ari Karjalainen,  Jyväskylä,  Hans Racing Team,   Vihriänvalkia Voortti
144   Niko Skogster,  Kerava,  Hipsu racing team,   Volvo    (e)
166   Voitto Hassi,  KISKO,  Huru Ukko team,    Opel korsa 1.2s
177   Niko Ilomäki,  Muurame,  Autio Racing team,   Pirkkavolkkari
182   Lehtinen,  Hämeenkoski ,  TeamKukaOnRatissa,   Rouvan voovo    (e)
191   Nina Hattunen ,  Ohkola,  Koli Racing,   Masi Pallopää    (e)
193   Johan Järvisalo,  Elimäki,  Orjaamon dokut,   Diudi    (e)
202   Anton Oljemark,  Paippinen,  Team Sipoon pojat,   Navetan Ykköstykki
206   Jarkko,  Mäntsälä,  Pirunkorpi Racing,   Voortti    (e)
208   Kenneth Karlsson,  Sipoo,  Team Sipoon Pojat,   Opel    (e)
222   Santeri Pitkänen,  Lahti,  Orjaamon dokut,   Volvo 850    (u)
225   Pikku E,  Tuusula,  Herkka Racing,   Pirkka porche    (e)
241   Lauri Liukkonen,  Hyvinkää,  Herkka Racing,   Nismo
278   Rane,  Nurmijärvi,  Pirunkorpiracing,   Voorti    (e)
295   Vili Hyttinen,  Lahti,  Team KukaOnRatissa,   Klasun mondeo    (e)


Kardaani: 52

2   Axe,  Kannonjärvi,  Kannonjärven Kulkukollit,   Sunbeam
3   Roope Järveläinen,  Viitasaari,  SVV Racing Team,   Mörkö BMW
4   Roistola,  Orimattila ,  Shameless Racing,   Jumalan luoma ford
5   Lasse Loveson,  Hollola,  SS-Racing,   SS-Racing, mustaoranssi BMW
6   Vesterinen Ismo,  Kannonkoski,  Kannonjärven Kulkukollit,   Volvo
7   Erpo,  Nurmijärvi,  LevinneetLaitteet/Herkka Racing,   Riesa
8   Lehtinen,  Hämeenkoski ,  Team Kuka On Ratissa,   Bmw e36
9   Otto Valkonen,  Pieksämäki ,  Hans Racing Team ,   Hyrrä
11   Rono Vesanen,  Hyvinkää,  Herkka Racing,   Hespel OY Opel
13   Mika,  Heinola,  Shameless Racing,   Bmw    (e)
14   Hannu,  Pieksämäki,  Hans Racing Team,   Volovo    (j)
15   Lindström Jani,  Espoo,  RK Racing Team,   BEEÄMVEE
26   Esamies,  Espoo,  Herkka Racing,   Voortti    (e)
28   Ville Järvelä,  Orimattila,  ,   Opel    (e)
29   Mikko Ryynänen,  Siilinjärvi,  PiikkiSiili Racing Team,   Sawon Woimalaitos BMW
30   Perttu Minkkinen,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   setes mustapommiiii
33   Lappalainen Juri,  Nurmijärvi,  Rämä Racing,   Messias 2    (e)
37   Valkeapää Pete,  Tampere,  4 Evo Race,   SUBARU    (e)
40   Kujala Mika,  Muhniemi,  KB-Racing,   Pub Lankila opel    (e)
41   Mika Mäkilä,  Pakaa,  Shameless Racing,   Mustaoranssi
43   Tero Hietanen,  Jyväskylä,  Mehtäperä Reisinki,   volvo    (e)
44   Jarno,  Pieksämäki ,  Hans Racing Team ,   Ford Escort    (e)
49   Marko Ruohoranta,  Hartola,  Hillokinkama Reisinki,   Konetyö tuskapaatti    (e)
52   Johnny Vesalainen,  Mustio ,  Racing Team Vesalainen ,   Fiesta     (e)
56   Jani saarinen ,  Kataloinen,  Rs racing,   Pitkäselkä    (e)
58   Sami nousiainen,  Hollola,  Nostavan linkki,   Volvo    (e)
60   Black Pete,  Lohja,  Rämä Racing,   starlet    (e)
61   Jesse Pakarinen,  Kouvola,  Moukari Team,   bemari    (e)
67   Tulitikku Timo,  Kellokoski,  Sunday Cruisers,   Nitro    (e)
68   Kai Kukkonen,  Mäntsälä,  Sunday Cruisers,   Ankka    (e)
78   Henri Hagert ,  Espoo ,  RST Motorsport,   Suomen Bussihuolto Volvo
86   David Aromaa,  Helsinki,  ,   Lada    (e)
94   Sampo,  Heinola,  Herkka Racing,   Briggs & Stratton
97   Walter Hokkanen,  Sipoo,  Team Sipoon Pojat,   Kaksnelikymppi    (e)
100   Atte,  Hollola,  Shameless Racing ,   MustaOranssi DaaDaa
109   Ville ,  Hanko,  ,   Volvo    (e)
112   Marko Stenberg,  Leivonmäki,  Kukko Racing,   Laatuska
113   Jani Nieminen,  Porvoo,  ,   Bemari    (e)
127   Teemu Uski,  Hollola,  MV RACING,   Sipsipussi    (e)
128   Abel Karjala,  Järvenpää,  Karjala Racing,   Onpeli    (e)
133   Vili Hyttinen,  Hollola,  Teamkukaonratissa,   Sierra    (e)
157   Miki Kuusisto ,  Porvoo,  Riverside Racing,   Volvo    (j)
161   Iida Savela,  Saarijärvi ,  RMS Rallyteam,   volovo    (e)
165   Metallimies,  Tammisaari ,  Andersson Motorsport,   Darth Revan    (e)
168   Iltsu,  Hollola,  ,   Iltsutech lada    (e)
170   Paula Mäkelä,  Hausjärvi ,  Country side racing ,   PätkäVolvo    (u)
181   Malmen,  Tammisaari,  Rämä Racing,   Compact    (e)
201   Sammalsaari Petri,  Tuusula,  ,   Nipponi    (e)
212   Vito Paukku,  Jyväskylä,  Paukku Team,   Bmw    (j)
240   Tuominen Teemu,  Lahti,  Viinamäki Racing,   Lada
241   Lauri Liukkonen,  Hyvinkää,  Herkka Racing,   Deexää    (e)
311   Klasu,  Mikkeli,  Shameless Racing,   Mustaoranssi geeämmä


Junior: 17

2   Juho Tiihonen,  Mikkeli,  JiiTiimi,   Mondeo
3   Aku Uosukainen,  Myllyoja,  AKU Racing,   Neliapila
5   Martti Linna,  Hyvinkää,  KS Racing Team ry/Herkka Racing,   Citroen Xsara
7   Topi Ryynänen,  Siilinjärvi ,  PiikkiSiili Racing Team,   1.8 Matukka
8   Shenninen,  Nurmijärvi ,  LevinneetLaitteet/Herkka Racing,   Mähkövantti
12   Juuso Linna,  Nurmijärvi,  KS Racing Team ry/Herkka Racing,   Nissan
14   Manu Renlund,  Konnevesi,  TPP Racing,   Keltavihree
19   Veeti Peltola,  Miehikkälä,  ,   Ford Focus     (u)
35   Rami Paljakka,  Loppi,  Ramiracing,   Focus    (u)
52   Juho Suikkari,  Hikiä,  Country side racing ,   Mondis
57   Jasu Taskinen,  Keuruu,  Taskinen Motorsport,   Punto
61   Casper Säynätkari,  Lahti,  AlmostFastRacing Team,   nasta    (e)
64   Valtteri Lopakka,  Lahti,  RS Racing,   ford escort    (e)
65   Elliot Andersson ,  Tenhola,  Andersson Motorsport,   Darth Scabb
68   Inxu Osmo,  Lahti ,  Team Osmo Heinola,   Ooppeli    (u)
75   Jere Rannikko,  Lahti,  Pro Racing Team,   Nissani
153   Joona Soukka,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   väkivahva ecotecci


Lady: 30

1   Noora Savela,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   ykkösmazda
3   Hanna Suikkari,  Riihimäki,  Herkka Racing,   Ruttukasa
4   Kallioniemi Susanna,  Jämsä,  Härski Racing,   punainen pirssi
5   Johanna Renlund,  Konnevesi,  TPP Racing,   Keltavihree
6   Salla Ojanen,  Tampere,  ,   Vekotin    (e)
7   Iida Savela,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   matukka
8   Virpi Autio,  Äänekoski ,  RMS Rallyteam,   Mazdako
9   Mira Nevalainen,  Järvelä,  Black Edition Racing Team,   Seikkailupeli
10   Lilli,  Hollola,  Shameless Racing,   Nismo    (e)
13   Saara Timonen,  Kouvola,  Savonpiika Racing,   Savonpiikaracing Peugeot    (e)
15   Jenna Kinnunen ,  Hollola,  RS Racing,   Sähkötykkivatkain    (e)
21   Sussuvain,  Kuusaankoski,  Orjaamon Dokut,   Näkymätön Ninni    (e)
28   Sari Kärkkäinen,  Pieksämäki,  Hans Racing Team,   Almera
30   Aino Kankkunen,  Heinävesi,  Peräkylän Mopo & Patteri,   Mersu
34   Eveliina Pulli,  Kouvola,  Team Löysät Kukot,   Mazda    (e)
36   Autio Tiia,  Muurame,  Autio Racing Team,   Opel
37   Jutta Kuosma,  Hartola,  Emminätiiä,   Baader-Meinhof Wagen    (e)
50   Henna Jokinen,  Hämeenkyrö,  Team Laskeutumisvalo,   Kilpuri
51   Paalanen Jemina ,  Hämeenkoski ,  Team Kuka On Ratissa,   Voovo
57   Julia Träff,  Keuruu,  Irmeli Racing,   Matuukka
69   Nina Nevalainen ,  Järvelä,  Black Edition Racing Team,   Laatu auto    (e)
70   Mäkelä Paula,  Hausjärvi,  Country Side Racing,   PätkäVolvo    (e)
72   Katja Kantanen,  Karstula ,  Team Laskeutumisvalo,   Wanna Be "Opel"
78   Rosa,  Nurmijärvi,  Pirunkorpi Racing,   Juhlamazda    (e)
85   Taija Mustonen,  Mikkeli,  Shameless Racing,   Nipponi
91   Nina Hattunen,  Ohkola,  Koli Racing,   Masi Pallopää    (e)
93   Mummokalsarimamma,  Ummeljoki,  Orjaamon dokut,   sunnuntaikaara    (e)
135   Sillman Sanna,  Nokia,  Team Laskeutumisvalo,   Swingaava Sorsa
241   Alexandra ,  Hyvinkää,  Herkka Racing,   SeOnSunNy    (e)
313   Sanna,  Hyvinkää,  ,   Ankka    (e)



(u)= Uusi kuski, (j)= Jälki-ilmoittautunut, (e) = Ei ajanut tällä kaudella
#7
KISAINFOT 2024 / HYVINKÄÄ 18.-19.5.2024
05.05.24 - klo:09:33
Rokkiralli kesäkausi 2024 jatkuu Hyvinkäällä 18.-19.5.2024

Lauantaina ajavat: Superit, Vetarit, Leidit
Sunnuntaina ajavat: Superit, Kardaanit, Junnut

Ilmoittautuminen alkaa Maanantaina 6.5.2024 ja loppuu Sunnuntaina 12.5.2024

Ilmoittautuminen rokkiralli kotisivun lomakkeen kautta
http://www.rokkiralli.info/lomake/step1.php


Maksut maksetaan tilille FI8342130010030042

Super, kardaani ja vetari  60€/luokka
Lady  40€
Junior 0€

Viestikenttään KILPAILUNUMERO ja Paikkakunta
  Esim:  V63 Hyvinkää

Jälki-ilmoittautumiset ja peruutukset ilmoitetaan Naprille.
Jos Napri kadoksissa niin sitten minulle

Supereissa, Junnuissa ja ladyissä maksimi kuskimäärä on 60.
Kun tämä määrä täyttyy otetaan kuskeja jonotuslistalle.

----

Jos sinulta on poistunut kisanumero tai sinulla ei ole ikinä sitä ollut
niin saat ilmoittautumisen yhteydessä itsellesi numeron antamalla
ilmoittautumisen ensimmäisellä sivullä numeroksi 0.

Jos sinulla on ollut viimekaudella numero katso oma Kuski ID
kuljettajalistalta ja syötä Kuski ID ilmoittautumisen toisella sivulla.

Kuski listoilla Kuski ID näkyy kuskitietojen rivin lopussa.
Numeronsa menettäneet on listattu kuskilistan loppuun
#8
#3.2 27.-28.4.2024

Karstula  27.-28.4.2024 Lähtölistat:

SUPER LA: 26

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   102   jere koivistoinen   Iittala   koivistoinen racing   toyota starlet
A2   149   EL PATRON   JYVÄSKYLÄ   Steel Dog Garage   Starlet
A3   132   Risto Kautto   Äänekoski   TRK Power   Sähkö niskanen BMW
A4   21   Teemu Paananen   Kannonkoski   No More Limits Racing    Pösö/bmw
A5   5   Kulomäki Tomi   Iittala   TK Racing   Datsun 1600 stw
A6   8   Tino Kiiskinen   Juva   Shameless Racing   ÄssäVolvo

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   135   Tero Kivpelto   Veteli   Kanala Racing   Opel Kadett C
B2   119   Sebastian Holmström   Porvoo   Riverside Racing   Peugeot 206
B3   142   Lipposen Lihavapoeka   Karstula   No More Limits Racing   Eeva-Keittiöt Volvo
B4   20   Joona Tiihonen   Mikkeli   JiiTiimi   Bemaro
B5   3   Jesse Pehkonen   Joroinen      Ford

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   500   Repa   Espoo   Herkka Racing   WRC Pösö
C2   87   Jussi Hörman   Jokela   Leepun Paja Racing   Bmw
C3   53   Janna Häkkinen   Jyväskylä    Virtasen Rallitalli   VW Volvo
C4   11   Kulomäki Tero   Iittala   TK Racing   Datsun finn
C5   43   Robi  Sinha   Espoo      Volvo

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   171   Kimmo Hyvönen   Saarijärvi    Konepaja Racing   Konepaja BMW
D2   78   Juoko?    Jyväskylä   Äikkälä Motor Sport   Starlet
D3   32   Roni Grönvall   Lohja   RST Motorsport   Vw 1302s
D4   9   Sami Laine   Iittala   SLtec   Pikku Corolla 13b
D5   6   Ruotsalainen Mika   Saarijärvi   JTA Rally Team   Kaivutyö Salmela Oy Datsun

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
E1   161   Teemu Vihikangas   Karstula       OTE racing Opel
E2   74   Jukka Soukka   Saarijärvi   RMS rallyteam   Kadett c
E3   56   Oscar Selander   Porvoo   Os Racing Team   Honda
E4   7   Loponen Sami   Iittala   TK Racing   Datsun finn
E5   2   Ikonen Esa   Joroinen   TeamRevittävätSiilit   Bmw


KARDAANI: 24

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   46   Jones    karstula   JS team    Siisti kone kiva kärry
A2   38   Aksu Kauppinen   Äänekoski   Camo Racing   Bemmari
A3   94   Sampo   Heinola   Herkka Racing   Lamborgiini
A4   84   Joona Skog   Lahti   Iltsutech   Iltsutech lada
A5   4   Roistola   Orimattila    Shameless Racing   Gearset sierra
A6   78   Henri Hagert    Espoo    RST Motorsport   Mazda
A7   9   Otto Valkonen   Pieksämäki    Hans Racing Team    Opel
A8   3   Roope Järveläinen   Viitasaari   SVV Racing Team   Herra Hakkaraisen auto

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   100   Atte   Hollola   Shameless Racing    MustaOranssi ISO MEISSELI
B2   45   Kari Malinen   Parkano   Pihtiputaan UA   Fennosteel FORD
B3   137   Jutta Kuosma   Hartola   Emminätiiä   Saksalaisihastus
B4   212   Vito Paukku   Jyväskylä   Paukku Team   Bwm
B5   6   Vesterinen Ismo   Kannonkoski   Kannonjärven Kulkukollit   Volvo
B6   8   Lehtinen   Hämeenkoski    Team Kuka On Ratissa   Bmw
B7   30   Perttu Minkkinen   Saarijärvi   JTA Rally Team   kunkkukoppa beeämwee
B8   41   Mika Mäkilä   Pakaa   Shameless Racing   Mustaoranssi

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   35   Kai Samanen   Saarijärvi   RMS Rallyteam   Mazda
C2   195   Juha Äijälä   Leppävesi      Kiinteistöpaletti BMW
C3   240   Tuominen Teemu   Lahti   Viinamäki Racing   Lada
C4   112   Marko Stenberg   Leivonmäki   Kukko Racing   Laatuska
C5   11   Rono Vesanen   Hyvinkää   Herkka Racing   Leipäkorin Paras Patonki
C6   311   Klasu   Mikkeli   Shameless Racing   Mustaoranssi
C7   2   Axe   Kannonjärvi   Kannonjärven Kulkukollit   Onppu
C8   29   Mikko Ryynänen   Siilinjärvi   PiikkiSiili Racing Team   BMW


VETARI: 36

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   49   Vaari ville   Asikkala   Team Kuka On Ratissa   Laina volvo
A2   61   Janne Kekki   Karstula   Kituperä racing   Ooppeli
A3   136   Juha Valtoaho   Karstula   Metsäkoneet Valtoaho Racing   VW Golf
A4   47   Jari Suvanto   Pihtipudas   Pihtiputaan UA   Simon auto mitsu
A5   5   Ari Vuorinen   Porvoo   Pemasi Racing   VeeSex
A6   3   Eetu Vesanen   Nurmijärvi    Shameless x Herkka Racing   MustaOranssi PitkäKatto
A7   10   Walter Hokkanen   Sipoo   Team Sipoon Pojat   Mazda
A8   202   Anton Oljemark   Paippinen   Team Sipoon pojat   Navetan ykköstykki

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   55   Jonne Mikkola   Jämsänkoski   Paukku team   Opel
B2   67   Samanen Hannu   Saarijärvi   HP Team   Citroen
B3   135   Jukka Simonen   Jyväskylä      Monde"o
B4   35   Saku Salminen   Hollola   Shameless Racing   Mustaoranssi Sunny
B5   2   Lukkarinen Matti   Iisalmi   PS Racing   Pösö :D
B6   6   Sami Nevalainen   Järvelä   Black Edition Racing Team   Allu
B7   19   Abel Karjala   Järvenpää   Karjala Racing   MuseoMatukka

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   59   Tommi Mäkinen   Keuruu   Läntis Motorsport    Hoonda
C2   70   Antinaho Ossi   Karstula   Kituperä racing   Autohuolto Jarpekka Toyota
C3   241   Lauri Liukkonen   Hyvinkää   Herkka Racing   Nisukka
C4   82   Huhtala Ossi   Pertteli   Kaaos Racing   Mazda
C5   46   Janne Manninen   Rantasalmi   J&J racing   ?
C6   12   Jarmo Koivisto   Riihimäki   Country Side Racing   Ooppeli
C7   177   Niko Ilomäki   Muurame   Autio Racing team   Pirkkavolkkari

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   167   Teemu Pölkki   Jyväskylä   Pölkki Reisinki Tiimi   Volvo 850 Hatchback
D2   76   Adrian Granqvist    Sipoo   Team Sipoon Pojat   Volvo s40
D3   134   Markus Kemppainen   Jyväskylä   TikkisRacing Team   Honda
D4   15   Autio Juhani   Jyväskylä   Autio Racing Team   PappaMobiili
D5   57   Matti Kauppinen   Keuruu   Irmeli Racing    626
D6   18   Niko Hyvönen   Rantasalmi   Rähy Racing   Fortti
D7   14   Autio Mikko   Äänekoski    RMS Rallyteam   Mazda

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
E1   124   Noora Savela   Saarijärvi    RMS Rallyteam   lilla siskon pipsa-auto
E2   146   Kari Kemppainen   Kalmari   Team Hanna   Volvo
E3   230   Antinaho Jari-Pekka   Karstula   Kituperä Racing   jaska power vw
E4   9   Juuso Jokinen   Uurainen   Jarruraita Racing Team   Rusina
E5   141   Ari Karjalainen   Jyväskylä   Hans Racing Team   Vihriänvalkia Voortti
E6   24   Aku Ilomäki   Muurame   Autio Racing Team   Mazda
E7   11   Kari Karjalainen   Pieksämäki   Hans Racing Team   Ford


LADY: 18

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   29   Sofia   Kannonkoski   Kannonjärven Kulkukollit   Mazda
A2   51   Paalanen Jemina    Hämeenkoski    Team Kuka On Ratissa   Balleriina
A3   135   Sillman Sanna   Nokia   Team Laskeutumisvalo   Swingaava Sorsa
A4   3   Hanna Suikkari   Riihimäki   Herkka Racing   Maailman nopein perhefarmari
A5   30   Aino Kankkunen   Heinävesi   Peräkylän Mopo & Patteri   Mersu
A6   7   Iida Savela   Saarijärvi   RMS Rallyteam   ?

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   37   Jutta Kuosma   Hartola   Emminätiiä   Saksalaisihastus
B2   72   Katja Kantanen   Karstula    Team Laskeutumisvalo   Matu
B3   28   Sari Kärkkäinen   Pieksämäki   Hans Racing Team   Almera
B4   9   Mira Nevalainen   Järvelä   Black Edition Racing Team   Seikkailupeli
B5   8   Virpi Autio   Äänekoski    RMS Rallyteam   Mikämuumuka
B6   36   Autio Tiia   Muurame   Autio Racing Team   Mazda

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   50   Henna Jokinen   Hämeenkyrö   Team Laskeutumisvalo   Kilpuri
C2   26   Marjo Argillander   Pihtipudas   Pihtiputaan UA   Simon Auto Hondis
C3   57   Julia Träff   Keuruu   Irmeli Racing   Matuukka
C4   85   Taija Mustonen   Mikkeli   Shameless Racing   Nipponi
C5   5   Johanna Renlund   Konnevesi   TPP Racing   Keltavihree
C6   1   Noora Savela   Saarijärvi   RMS Rallyteam   ykkösmazda


JUNIOR: 14

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   16   Jimi Antinaho   Karstula   Kituperä Racing   Kituperä Racing opel
A2   15   Neea Sund   Lahti   RS Racing   Joku kottero
A3   8   Shenninen   Nurmijärvi    LevinneetLaitteet/Herkka Racing   Muumi
A4   7   Topi Ryynänen   Siilinjärvi    PiikkiSiili Racing Team   Mazda
A5   3   Aku Uosukainen   Myllyoja   AKU Racing   Kottikärry

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   18   Alex junnu paukku   Jyväskylä   Paukku team   Ääckona
B2   75   Jere Rannikko   Lahti   Pro Racing Team   Nismo
B3   10   Petja Henttinen   Saarijärvi   JTA Rally Team   Nissani
B4   5   Martti Linna   Hyvinkää   KS Racing Team ry/Herkka Racing   Nissan Primera
B5   2   Juho Tiihonen   Mikkeli   JiiTiimi   Punainenpantteri

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   13   Roni Huhtanen   Saarijärvi   JTA Rally Team   Kspt volvo
C2   12   Juuso Linna   Nurmijärvi   KS Racing Team ry/Herkka Racing   Nissan
C3   17   Eemeli Kotamäki   Äänekoski   Kotamäki Racing   Djupminröjmaskin
C4   153   Joona Soukka   Saarijärvi   RMS Rallyteam   ööpööbel


#9
#3 27.-28.4.2024

Karstula 27.-28.4.2024 Ilmoittautuneet:

la 27. huhtikuuta 2024 19.06.21
Ilmoittautuneita: 128

Super Lauantai: 20

3   Jesse Pehkonen,  Joroinen,  ,   Ford    (e)
6   Ruotsalainen Mika,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   Kaivutyö Salmela Oy Datsun
7   Loponen Sami,  Iittala,  TK Racing,   Datsun finn    (e)
8   Tino Kiiskinen,  Juva,  Shameless Racing,   ÄssäVolvo
9   Sami Laine,  Iittala,  SLtec,   Pikku Corolla 13b    (e)
11   Kulomäki Tero,  Iittala,  TK Racing,   Datsun finn     (e)
21   Teemu Paananen,  Kannonkoski,  No More Limits Racing ,   Pösö/bmw    (e)
32   Roni Grönvall,  Lohja,  RST Motorsport,   Vw 1302s    (e)
43   Robi  Sinha,  Espoo,  ,   Volvo
53   Janna Häkkinen,  Jyväskylä ,  Virtasen Rallitalli,   VW Volvo    (e)
56   Oscar Selander,  Porvoo,  Os Racing Team,   Honda    (e)
74   Jukka Soukka,  Saarijärvi,  RMS rallyteam,   Kadett c    (e)
87   Jussi Hörman,  Jokela,  Leepun Paja Racing,   Bmw    (e)
102   jere koivistoinen,  Iittala,  koivistoinen racing,   toyota starlet    (u)
119   Sebastian Holmström,  Porvoo,  Riverside Racing,   Peugeot 206    (e)
132   Risto Kautto,  Äänekoski,  TRK Power,   Sähkö niskanen BMW     (e)
135   Tero Kivipelto,  Veteli,  Kanala Racing,   Opel Kadett C    (u)
142   Lipposen Lihavapoeka,  Karstula,  No More Limits Racing,   Eeva-Keittiöt Volvo    (e)
171   Kimmo Hyvönen,  Saarijärvi ,  Konepaja Racing,   Konepaja BMW    (e)
500   Repa,  Espoo,  Herkka Racing,   WRC Pösö    (e)


Super Sunnuntai: 21

3   Jesse Pehkonen,  Joroinen,  ,   Ford    (e)
6   Ruotsalainen Mika,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   Kaivutyö Salmela Oy Datsun
7   Loponen Sami,  Iittala,  TK Racing,   Datsun finn    (e)
8   Tino Kiiskinen,  Juva,  Shameless Racing,   ÄssäVolvo
9   Sami Laine,  Iittala,  SLtec,   Pikku Corolla 13b    (e)
11   Kulomäki Tero,  Iittala,  TK Racing,   Datsun finn     (e)
21   Teemu Paananen,  Kannonkoski,  No More Limits Racing ,   Pösö/bmw    (e)
32   Roni Grönvall,  Lohja,  RST Motorsport,   Vw 1302s    (e)
43   Robi  Sinha,  Espoo,  ,   Volvo
53   Janna Häkkinen,  Jyväskylä ,  Virtasen Rallitalli,   VW Volvo    (e)
61   Perttu Minkkinen,  Saarijärvi ,  Jta Rally team,   Ford Escort    (e)
65   Ari Paananen,  Tikkakoski,  ,   Toyota    (e)
74   Jukka Soukka,  Saarijärvi,  RMS rallyteam,   Kadett c    (e)
103   Pena,  Kirkkonummi,  ,   Bmw    (u)
135   Tero Kivipelto,  Veteli,  Kanala Racing,   Opel Kadett C    (u)
137   Jesse Simonen,  Viitasaari,  Simonen Motorsport,   BMW 320    (e)
140   Toni Salonen,  Äänekoski,  TRK power,   TRK Power, Sähkö Niskanen BMW    (e)
142   Lipposen Lihavapoeka,  Karstula,  No More Limits Racing,   Eeva-Keittiöt Volvo    (e)
162   Otto Vihikangas,  Karstula,  OTE Racing,   OTE Racing Opel    (u)
170   Risto Muhonen,  Karstula,  Konepaja Racing,   Konepaja bmw    (e)
500   Repa,  Espoo,  Herkka Racing,   WRC Pösö    (e)


Vetari: 37

2   Lukkarinen Matti,  Iisalmi,  PS Racing,   Pösö :D    (e)
3   Eetu Vesanen,  Nurmijärvi ,  Shameless x Herkka Racing,   MustaOranssi PitkäKatto
5   Ari Vuorinen,  Porvoo,  Pemasi Racing,   VeeSex    (e)
6   Sami Nevalainen,  Järvelä,  Black Edition Racing Team,   Allu
9   Juuso Jokinen,  Uurainen,  Jarruraita Racing Team,   Rusina    (e)
10   Walter Hokkanen,  Sipoo,  Team Sipoon Pojat,   Mazda
11   Kari Karjalainen,  Pieksämäki,  Hans Racing Team,   Ford
12   Jarmo Koivisto,  Riihimäki,  Country Side Racing,   Ooppeli
14   Autio Mikko,  Äänekoski ,  RMS Rallyteam,   Mazda
15   Autio Juhani,  Jyväskylä,  Autio Racing Team,   PappaMobiili    (e)
18   Niko Hyvönen,  Rantasalmi,  Rähy Racing,   Fortti
19   Abel Karjala,  Järvenpää,  Karjala Racing,   MuseoMatukka
24   Aku Ilomäki,  Muurame,  Autio Racing Team,   Mazda
35   Saku Salminen,  Hollola,  Shameless Racing,   Mustaoranssi Sunny    (e)
46   Janne Manninen,  Rantasalmi,  J&J racing,   ?
47   Jari Suvanto,  Pihtipudas,  Pihtiputaan UA,   Simon auto mitsu    (e)
49   Vaari ville,  Asikkala,  Team Kuka On Ratissa,   Laina volvo    (u)
55   Jonne Mikkola,  Jämsänkoski,  Paukku team,   Opel    (u)
57   Matti Kauppinen,  Keuruu,  Irmeli Racing,    626
59   Tommi Mäkinen,  Keuruu,  Läntis Motorsport ,   Hoonda    (u)
61   Janne Kekki,  Karstula,  Kituperä racing,   Ooppeli    (e)
64   Roope Järveläinen,  Pihtipudas,  Kannonjärven Kulkukollit,   Matukka    (j)
67   Samanen Hannu,  Saarijärvi,  HP Team,   Citroen     (e)
70   Antinaho Ossi,  Karstula,  Kituperä racing,   Autohuolto Jarpekka Toyota    (e)
76   Adrian Granqvist ,  Sipoo,  Team Sipoon Pojat,   Volvo s40    (e)
82   Huhtala Ossi,  Pertteli,  Kaaos Racing,   Mazda    (e)
124   Noora Savela,  Saarijärvi ,  RMS Rallyteam,   lilla siskon pipsa-auto    (e)
134   Markus Kemppainen,  Jyväskylä,  TikkisRacing Team,   Honda    (e)
135   Jukka Simonen,  Jyväskylä,  ,   Monde"o    (e)
136   Juha Valtoaho,  Karstula,  Metsäkoneet Valtoaho Racing,   VW Golf    (e)
141   Ari Karjalainen,  Jyväskylä,  Hans Racing Team,   Vihriänvalkia Voortti
146   Kari Kemppainen,  Kalmari,  Team Hanna,   Volvo    (e)
167   Teemu Pölkki,  Jyväskylä,  Pölkki Reisinki Tiimi,   Volvo 850 Hatchback    (e)
177   Niko Ilomäki,  Muurame,  Autio Racing team,   Pirkkavolkkari
202   Anton Oljemark,  Paippinen,  Team Sipoon pojat,   Navetan ykköstykki
230   Antinaho Jari-Pekka,  Karstula,  Kituperä Racing,   jaska power vw    (e)
241   Lauri Liukkonen,  Hyvinkää,  Herkka Racing,   Nisukka    (e)


Kardaani: 19

2   Axe,  Kannonjärvi,  Kannonjärven Kulkukollit,   Onppu
3   Roope Järveläinen,  Viitasaari,  SVV Racing Team,   Herra Hakkaraisen auto
6   Vesterinen Ismo,  Kannonkoski,  Kannonjärven Kulkukollit,   Volvo
8   Lehtinen,  Hämeenkoski ,  Team Kuka On Ratissa,   Bmw
11   Rono Vesanen,  Hyvinkää,  Herkka Racing,   Leipäkorin Paras Patonki
29   Mikko Ryynänen,  Siilinjärvi,  PiikkiSiili Racing Team,   BMW    (j)
30   Perttu Minkkinen,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   kunkkukoppa beeämwee
35   Kai Samanen,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   Mazda    (e)
38   Aksu Kauppinen,  Äänekoski,  Camo Racing,   Bemmari    (e)
41   Mika Mäkilä,  Pakaa,  Shameless Racing,   Mustaoranssi
45   Kari Malinen,  Parkano,  Pihtiputaan UA,   Fennosteel FORD    (e)
46   Jones ,  karstula,  JS team ,   Siisti kone kiva kärry    (u)
78   Henri Hagert ,  Espoo ,  RST Motorsport,   Mazda
84   Joona Skog,  Lahti,  Iltsutech,   Iltsutech lada    (e)
94   Sampo,  Heinola,  Herkka Racing,   Lamborgiini    (e)
100   Atte,  Hollola,  Shameless Racing ,   MustaOranssi ISO MEISSELI    (u)
112   Marko Stenberg,  Leivonmäki,  Kukko Racing,   Laatuska     (e)
240   Tuominen Teemu,  Lahti,  Viinamäki Racing,   Lada    (e)
311   Klasu,  Mikkeli,  Shameless Racing,   Mustaoranssi


Junior: 14

2   Juho Tiihonen,  Mikkeli,  JiiTiimi,   Punainenpantteri
3   Aku Uosukainen,  Myllyoja,  AKU Racing,   Kottikärry
5   Martti Linna,  Hyvinkää,  KS Racing Team ry/Herkka Racing,   Nissan Primera
7   Topi Ryynänen,  Siilinjärvi ,  PiikkiSiili Racing Team,   Mazda
8   Shenninen,  Nurmijärvi ,  LevinneetLaitteet/Herkka Racing,   Muumi
10   Petja Henttinen,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   Nissani
12   Juuso Linna,  Nurmijärvi,  KS Racing Team ry/Herkka Racing,   Nissan
13   Roni Huhtanen,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   Kspt volvo    (e)
15   Neea Sund,  Lahti,  RS Racing,   Joku kottero    (e)
16   Jimi Antinaho,  Karstula,  Kituperä Racing,   Kituperä Racing opel    (u)
17   Eemeli Kotamäki,  Äänekoski,  Kotamäki Racing,   Djupminröjmaskin
18   Alex junnu paukku,  Jyväskylä,  Paukku team,   Ääckona    (u)
75   Jere Rannikko,  Lahti,  Pro Racing Team,   Nismo    (e)
153   Joona Soukka,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   ööpööbel


Lady: 17

1   Noora Savela,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   ykkösmazda
3   Hanna Suikkari,  Riihimäki,  Herkka Racing,   Maailman nopein perhefarmari
5   Johanna Renlund,  Konnevesi,  TPP Racing,   Keltavihree
7   Iida Savela,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   ?
8   Virpi Autio,  Äänekoski ,  RMS Rallyteam,   Mikämuumuka
9   Mira Nevalainen,  Järvelä,  Black Edition Racing Team,   Seikkailupeli
14   Noora Kemppainen,  Saarijärvi,  Pepsi Racing,   Volvo 850    (j)
28   Sari Kärkkäinen,  Pieksämäki,  Hans Racing Team,   Almera
29   Sofia,  Kannonkoski,  Kannonjärven Kulkukollit,   Mazda    (e)
30   Aino Kankkunen,  Heinävesi,  Peräkylän Mopo & Patteri,   Mersu
36   Autio Tiia,  Muurame,  Autio Racing Team,   Mazda
50   Henna Jokinen,  Hämeenkyrö,  Team Laskeutumisvalo,   Kilpuri    (e)
51   Paalanen Jemina ,  Hämeenkoski ,  Team Kuka On Ratissa,   Balleriina    (e)
57   Julia Träff,  Keuruu,  Irmeli Racing,   Matuukka
72   Katja Kantanen,  Karstula ,  Team Laskeutumisvalo,   Matu    (e)
85   Taija Mustonen,  Mikkeli,  Shameless Racing,   Nipponi
135   Sillman Sanna,  Nokia,  Team Laskeutumisvalo,   Swingaava Sorsa    (e)



(u)= Uusi kuski, (j)= Jälki-ilmoittautunut, (e) = Ei ajanut tällä kaudella
#10
KISAINFOT 2024 / KARSTULA 27.-28.4.2024
14.04.24 - klo:15:41
Rokkiralli kesäkausi 2024 aloitetaan Karstulassa 27.-28.4.2024

Lauantaina ajavat: Superit, Kardaanit, Junnut
Sunnuntaina ajavat: Superit, Vetarit, Leidit

Ilmoittautuminen alkaa Maanantaina 15.4.2024 ja loppuu Sunnuntaina 21.4.2024

Ilmoittautuminen rokkiralli kotisivun lomakkeen kautta
http://www.rokkiralli.info/lomake/step1.php


Maksut maksetaan tilille FI8342130010030042

Super, kardaani ja vetari  60€/luokka
Lady  40€
Junior 0€

Viestikenttään KILPAILUNUMERO ja Paikkakunta
  Esim:  V63 Karstula

Jälki-ilmoittautumiset ja peruutukset ilmoitetaan Naprille.
Jos Napri kadoksissa niin sitten minulle


----

Jos sinulta on poistunut kisanumero tai sinulla ei ole ikinä sitä ollut
niin saat ilmoittautumisen yhteydessä itsellesi numeron antamalla
ilmoittautumisen ensimmäisellä sivullä numeroksi 0.

Jos sinulla on ollut viimekaudella numero katso oma Kuski ID
kuljettajalistalta ja syötä Kuski ID ilmoittautumisen toisella sivulla.

Kuski listoilla Kuski ID näkyy kuskitietojen rivin lopussa.
Numeronsa menettäneet on listattu kuskilistan loppuun
#11
KISAINFOT 2024 / Vs: SAARIJÄRVI 16.3.2024
12.03.24 - klo:19:19
#3.2 16.3.2024

Saarij?rvi  16.3.2024 Lähtölistat:

SUPER: 17

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   581   Iida Savela    Saarijärvi   RMS Rallyteam   RMS rallyteam pösö V8
A2   171   Kimmo Hyvönen   Saarijärvi    Konepaja Racing   Konepaja BMW
A3   132   Risto Kautto   Äänekoski   TRK Power   Sähkö niskanen BMW
A4   20   Joona Tiihonen   Mikkeli   JiiTiimi   Bemaro
A5   213   Mika Hauta   Kauhava      BMW E30 325i
A6   2   Ikonen Esa   Joroinen   TeamRevittävätSiilit   Bmw

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   44   Kari Kemppainen   Saarijärvi   Mustakasi racing   Ford Escort
B2   190   Timo Heinonen    Porvoo   Riverside Racing   Mazda 323
B3   53   Janna Häkkinen   Jyväskylä    Virtasen Rallitalli   VW Volvo
B4   40   Ulf Gustafsson    Kolho   Uittosalmi Racing   Uittosalmi Racing Honda
B5   222   Miseliini   Otava      Volvo 16valve
B6   8   Tino Kiiskinen   Juva   Shameless Racing   ÄssäVolvo

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   74   Jukka Soukka   Saarijärvi   RMS rallyteam   Kadett c
C2   82   Konsta Viitanen   Saarijärvi   Jta Rally Team   MB DIESEL
C3   56   Oscar Selander   Porvoo   Os Racing Team   Civic Type-R
C4   46   Pessi Kääriäinen   Otava    Pingki Racing   Ford Fiesta
C5   6   Ruotsalainen Mika   Saarijärvi   JTA Rally Team   Lvi ja Nuohouspalvelu Mika Autio Datsun


KARDAANI: 17

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   36   Eero Heinälä   Saarijärvi   Jta Rally Team   Ford Granada
A2   161   Iida Savela   Saarijärvi    RMS Rallyteam   volovo tottakai
A3   29   Mikko Ryynänen   Siilinjärvi   PiikkiSiili Racing Team   Bemmi
A4   5   Lasse Loveson   Hollola   SS-Racing   Mustaoranssi BMW
A5   9   Otto Valkonen   Pieksämäki    Hans Racing Team    Ford
A6   3   Roope Järveläinen   Viitasaari   SVV Racing Team   Autopesu Datsun

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   35   Kai Samanen   Saarijärvi   RMS Rallyteam   Mazda
B2   103   Aarni Juvonen   Jyväskylä   Kannonjärven Kovat Pojat   Ooppeli
B3   20   Alex Zils-Leinonen   Siilinjärvi   PiikkiSiili Racing Team   ?
B4   8   Lehtinen   Hämeenkoski    Team Kuka On Ratissa   Saksalainenromukasa
B5   30   Perttu Minkkinen   Saarijärvi   JTA Rally Team   Vanha Legenda
B6   41   Mika Mäkilä   Pakaa   Shameless Racing   Missin Merssi

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   38   Aksu Kauppinen   Äänekoski   Camo Racing   Helevetin ooppeli
C2   43   Tero Hietanen   Jyväskylä   Mehtäperä Reisinki   Lumesta kaivettu
C3   6   Vesterinen Ismo   Kannonkoski   Kannonjärven Kulkukollit   Volvo
C4   311   Klasu   Mikkeli   Shameless Racing   Mustaoranssi pommikone
C5   2   Axe   Kannonjärvi   Kannonjärven Kulkukollit   Onppu


VETARI: 32

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   124   Noora Savela   Saarijärvi    RMS Rallyteam   Lilla siskon pipsaauto
A2   182   Lehtinen   Hämeenkoski    TeamKukaOnRatissa   Väärävetoinenvolvo
A3   15   Autio Juhani   Jyväskylä   Autio Racing Team   PappaMobiili
A4   57   Matti Kauppinen   Keuruu   Irmeli Racing   Sähkövika
A5   116   Lilja Aleksi   Äänekoski   Virtasen Rallitalli   Völvö
A6   44   Sami Laitinen   Kangasniemi   Kurko Racing   Matukka
A7   19   Abel Karjala   Järvenpää   Karjala Racing   MuseoMatukka
A8   11   Kari Karjalainen   Pieksämäki   Hans Racing Team   Ford

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   63   Hynynen Veli-Pekka    Iisalmi    PS Racing   Toyota
B2   47   Jari Suvanto   Pihtipudas   Pihtiputaan UA   Simon auto mitsu
B3   13   Jari Loberg   Uurainen   RMS Rallyteam   Ronskun lainavolle
B4   285   Klasu   Mikkeli   Shameless Racing   Mustaoranssi perhefarmari
B5   3   Eetu Vesanen   Nurmijärvi    Shameless x Herkka Racing   Valkomustaoranssi Ykköstykki
B6   34   Janne Nipuli   Heinola    Shameless Racing   Mazda
B7   4   Björn Jani   Rantasalmi   Karhu Racing   Joku japsi
B8   1   Jesperi Koskinen   Konnevesi   TPP Racing   Mazda

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   43   Rono Vesanen   Hyvinkää   Herkka Racing   LeasingDatsuni
C2   95   Teemu Koivisto   Heinola   Team Osmo Heinola   Mazda 626
C3   9   Juuso Jokinen   Uurainen   Jarruraita Racing Team   Rusina
C4   45   Happonen Harri   Kuopio   Piikkisiili Racing Team   Voorti
C5   6   Sami Nevalainen   Järvelä   Black Edition Racing Team   Ral9006
C6   24   Aku Ilomäki   Muurame   Autio Racing Team   Mazda
C7   177   Niko Ilomäki   Muurame   Autio Racing team   Pirkkavolkkari
C8   202   Anton Oljemark   Paippinen   Team Sipoon pojat   Navetan ykköstykki

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   230   Antinaho Jari-Pekka   Karstula   Kituperä Racing   vw jetta
D2   35   Saku Salminen   Hollola   Shameless Racing   Mustaoranssi Sunny
D3   5   Ari Vuorinen   Porvoo   Pemasi Racing   VeeSex
D4   141   Ari Karjalainen   Jyväskylä   Hans Racing Team   Honda
D5   12   Jarmo Koivisto   Riihimäki   Country Side Racing   Ooppeli
D6   10   Walter Hokkanen   Sipoo   Team Sipoon Pojat   Mazda
D7   14   Autio Mikko   Äänekoski    RMS Rallyteam   Mazda
D8   80   Erpo   Nurmijärvi   LevinneetLaitteet   Mazda


LADY: 12

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   37   Jutta Kuosma   Hartola   Emminätiiä   Saksalaisihastus
A2   9   Mira Nevalainen   Järvelä   Black Edition Racing Team   auto
A3   5   Johanna Renlund   Konnevesi   TPP Racing   Keltavihree
A4   1   Noora Savela   Saarijärvi   RMS Rallyteam   Ykkösmazda
A5   8   Virpi Autio   Äänekoski    RMS Rallyteam   Mikäsmuukuinmazda
A6   3   Hanna Suikkari   Riihimäki   Herkka Racing   LeasingPerheFarmari

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   51   Paalanen Jemina    Hämeenkoski    Team Kuka On Ratissa   MinkäMiesAntaa
B2   85   Taija Mustonen   Mikkeli   Shameless Racing   Nipponi
B3   7   Iida Savela   Saarijärvi   RMS Rallyteam   matukka
B4   36   Autio Tiia   Muurame   Autio Racing Team   Mazda
B5   30   Aino Kankkunen   Heinävesi   Peräkylän Mopo & Patteri   Mersu
B6   28   Sari Kärkkäinen   Pieksämäki   Hans Racing Team   Almera

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   28   Sari Kärkkäinen   Pieksämäki   Hans Racing Team   Almera
C2   30   Aino Kankkunen   Heinävesi   Peräkylän Mopo & Patteri   Mersu
C3   36   Autio Tiia   Muurame   Autio Racing Team   Mazda
C4   7   Iida Savela   Saarijärvi   RMS Rallyteam   matukka
C5   9   Mira Nevalainen   Järvelä   Black Edition Racing Team   auto
C6   37   Jutta Kuosma   Hartola   Emminätiiä   Saksalaisihastus

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   3   Hanna Suikkari   Riihimäki   Herkka Racing   LeasingPerheFarmari
D2   8   Virpi Autio   Äänekoski    RMS Rallyteam   Mikäsmuukuinmazda
D3   1   Noora Savela   Saarijärvi   RMS Rallyteam   Ykkösmazda
D4   5   Johanna Renlund   Konnevesi   TPP Racing   Keltavihree
D5   85   Taija Mustonen   Mikkeli   Shameless Racing   Nipponi
D6   51   Paalanen Jemina    Hämeenkoski    Team Kuka On Ratissa   MinkäMiesAntaa


JUNIOR: 12

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   13   Roni Huhtanen   Saarijärvi   JTA Rally Team   Kspt volvo
A2   57   Jasu Taskinen   Keuruu   Taskinen Motorsport   Laina auto
A3   153   Joona Soukka   Saarijärvi   RMS Rallyteam   piknik pöytä
A4   22   Aleksi Närhi   Pihtipudas   Pihtiputaan Ua   Mazda
A5   5   Martti Linna   Hyvinkää   KS Racing Team ry/Herkka Racing   Ranskatar
A6   8   Shenninen   Nurmijärvi    LevinneetLaitteet/Herkka Racing   Mazda

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   12   Juuso Linna   Nurmijärvi   KS Racing Team ry/Herkka Racing   Datsuni on mun ratsuni
B2   10   Petja Henttinen   Saarijärvi   JTA Rally Team   Almera
B3   3   Aku Uosukainen   Myllyoja   AKU Racing   Kottikärry
B4   2   Juho Tiihonen   Mikkeli   JiiTiimi   Punainenpantteri
B5   7   Topi Ryynänen   Siilinjärvi    PiikkiSiili Racing Team   Mondeo
B6   23   Samu Summanen    Hollola    SS-Racing   MustaOranssi BMW

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   23   Samu Summanen    Hollola    SS-Racing   MustaOranssi BMW
C2   7   Topi Ryynänen   Siilinjärvi    PiikkiSiili Racing Team   Mondeo
C3   2   Juho Tiihonen   Mikkeli   JiiTiimi   Punainenpantteri
C4   3   Aku Uosukainen   Myllyoja   AKU Racing   Kottikärry
C5   10   Petja Henttinen   Saarijärvi   JTA Rally Team   Almera
C6   13   Roni Huhtanen   Saarijärvi   JTA Rally Team   Kspt volvo

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   8   Shenninen   Nurmijärvi    LevinneetLaitteet/Herkka Racing   Mazda
D2   5   Martti Linna   Hyvinkää   KS Racing Team ry/Herkka Racing   Ranskatar
D3   22   Aleksi Närhi   Pihtipudas   Pihtiputaan Ua   Mazda
D4   153   Joona Soukka   Saarijärvi   RMS Rallyteam   piknik pöytä
D5   57   Jasu Taskinen   Keuruu   Taskinen Motorsport   Laina auto
D6   12   Juuso Linna   Nurmijärvi   KS Racing Team ry/Herkka Racing   Datsuni on mun ratsuni


#12
KISAINFOT 2024 / Vs: SAARIJÄRVI 9.3.2024
25.02.24 - klo:17:36
#3 16.3.2024

Saarijärvi 16.3.2024 Ilmoittautuneet:

ke 13. maaliskuuta 2024 16.42.14
Ilmoittautuneita: 89

Super: 17

2   Ikonen Esa,  Joroinen,  TeamRevittävätSiilit,   Bmw
6   Ruotsalainen Mika,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   Lvi ja Nuohouspalvelu Mika Autio Datsun
8   Tino Kiiskinen,  Juva,  Shameless Racing,   ÄssäVolvo
20   Joona Tiihonen,  Mikkeli,  JiiTiimi,   Bemaro    (e)
40   Ulf Gustafsson ,  Kolho,  Uittosalmi Racing,   Uittosalmi Racing Honda
44   Kari Kemppainen,  Saarijärvi,  Mustakasi racing,   Ford Escort    (e)
46   Pessi Kääriäinen,  Otava ,  Pingki Racing,   Ford Fiesta
53   Janna Häkkinen,  Jyväskylä ,  Virtasen Rallitalli,   VW Volvo    (e)
56   Oscar Selander,  Porvoo,  Os Racing Team,   Civic Type-R    (e)
74   Jukka Soukka,  Saarijärvi,  RMS rallyteam,   Kadett c    (e)
82   Konsta Viitanen,  Saarijärvi,  Jta Rally Team,   MB DIESEL    (e)
132   Risto Kautto,  Äänekoski,  TRK Power,   Sähkö niskanen BMW     (e)
171   Kimmo Hyvönen,  Saarijärvi ,  Konepaja Racing,   Konepaja BMW    (e)
190   Timo Heinonen ,  Porvoo,  Riverside Racing,   Mazda 323    (e)
213   Mika Hauta,  Kauhava,  ,   BMW E30 325i
222   Miseliini,  Otava,  ,   Volvo 16valve
581   Iida Savela ,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   RMS rallyteam pösö V8    (u)


Vetari: 31

1   Jesperi Koskinen,  Konnevesi,  TPP Racing,   Mazda
3   Eetu Vesanen,  Nurmijärvi ,  Shameless x Herkka Racing,   Valkomustaoranssi Ykköstykki
5   Ari Vuorinen,  Porvoo,  Pemasi Racing,   VeeSex    (e)
6   Sami Nevalainen,  Järvelä,  Black Edition Racing Team,   Ral9006
9   Juuso Jokinen,  Uurainen,  Jarruraita Racing Team,   Rusina    (e)
10   Walter Hokkanen,  Sipoo,  Team Sipoon Pojat,   Mazda
11   Kari Karjalainen,  Pieksämäki,  Hans Racing Team,   Ford
12   Jarmo Koivisto,  Riihimäki,  Country Side Racing,   Ooppeli
13   Jari Loberg,  Uurainen,  RMS Rallyteam,   Ronskun lainavolle    (e)
14   Autio Mikko,  Äänekoski ,  RMS Rallyteam,   Mazda
15   Autio Juhani,  Jyväskylä,  Autio Racing Team,   PappaMobiili    (e)
19   Abel Karjala,  Järvenpää,  Karjala Racing,   MuseoMatukka
24   Aku Ilomäki,  Muurame,  Autio Racing Team,   Mazda
34   Janne Nipuli,  Heinola ,  Shameless Racing,   Mazda
35   Saku Salminen,  Hollola,  Shameless Racing,   Mustaoranssi Sunny    (e)
43   Rono Vesanen,  Hyvinkää,  Herkka Racing,   LeasingDatsuni    (e)
44   Sami Laitinen,  Kangasniemi,  Kurko Racing,   Matukka
45   Happonen Harri,  Kuopio,  Piikkisiili Racing Team,   Voorti
47   Jari Suvanto,  Pihtipudas,  Pihtiputaan UA,   Simon auto mitsu    (e)
57   Matti Kauppinen,  Keuruu,  Irmeli Racing,   Sähkövika
63   Hynynen Veli-Pekka ,  Iisalmi ,  PS Racing,   Toyota     (e)
80   Erpo,  Nurmijärvi,  LevinneetLaitteet,   Mazda    (j)
95   Teemu Koivisto,  Heinola,  Team Osmo Heinola,   Mazda 626    (e)
116   Lilja Aleksi,  Äänekoski,  Virtasen Rallitalli,   Völvö
124   Noora Savela,  Saarijärvi ,  RMS Rallyteam,   Lilla siskon pipsaauto    (e)
141   Ari Karjalainen,  Jyväskylä,  Hans Racing Team,   Honda
177   Niko Ilomäki,  Muurame,  Autio Racing team,   Pirkkavolkkari
182   Lehtinen,  Hämeenkoski ,  TeamKukaOnRatissa,   Väärävetoinenvolvo    (e)
202   Anton Oljemark,  Paippinen,  Team Sipoon pojat,   Navetan ykköstykki
230   Antinaho Jari-Pekka,  Karstula,  Kituperä Racing,   vw jetta    (e)
285   Klasu,  Mikkeli,  Shameless Racing,   Mustaoranssi perhefarmari


Kardaani: 17

2   Axe,  Kannonjärvi,  Kannonjärven Kulkukollit,   Onppu
3   Roope Järveläinen,  Viitasaari,  SVV Racing Team,   Autopesu Datsun
5   Lasse Loveson,  Hollola,  SS-Racing,   Mustaoranssi BMW
6   Vesterinen Ismo,  Kannonkoski,  Kannonjärven Kulkukollit,   Volvo
8   Lehtinen,  Hämeenkoski ,  Team Kuka On Ratissa,   Saksalainenromukasa
9   Otto Valkonen,  Pieksämäki ,  Hans Racing Team ,   Ford
20   Alex Zils-Leinonen,  Siilinjärvi,  PiikkiSiili Racing Team,   ?    (e)
29   Mikko Ryynänen,  Siilinjärvi,  PiikkiSiili Racing Team,   Bemmi    (e)
30   Perttu Minkkinen,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   Vanha Legenda
35   Kai Samanen,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   Mazda    (e)
36   Eero Heinälä,  Saarijärvi,  Jta Rally Team,   Ford Granada    (u)
38   Aksu Kauppinen,  Äänekoski,  Camo Racing,   Helevetin ooppeli    (e)
41   Mika Mäkilä,  Pakaa,  Shameless Racing,   Missin Merssi
43   Tero Hietanen,  Jyväskylä,  Mehtäperä Reisinki,   Lumesta kaivettu    (e)
103   Aarni Juvonen,  Jyväskylä,  Kannonjärven Kovat Pojat,   Ooppeli    (e)
161   Iida Savela,  Saarijärvi ,  RMS Rallyteam,   volovo tottakai    (e)
311   Klasu,  Mikkeli,  Shameless Racing,   Mustaoranssi pommikone


Junior: 12

2   Juho Tiihonen,  Mikkeli,  JiiTiimi,   Punainenpantteri
3   Aku Uosukainen,  Myllyoja,  AKU Racing,   Kottikärry
5   Martti Linna,  Hyvinkää,  KS Racing Team ry/Herkka Racing,   Ranskatar
7   Topi Ryynänen,  Siilinjärvi ,  PiikkiSiili Racing Team,   Mondeo
8   Shenninen,  Nurmijärvi ,  LevinneetLaitteet/Herkka Racing,   Mazda
10   Petja Henttinen,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   Almera
12   Juuso Linna,  Nurmijärvi,  KS Racing Team ry/Herkka Racing,   Datsuni on mun ratsuni
13   Roni Huhtanen,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   Kspt volvo    (e)
22   Aleksi Närhi,  Pihtipudas,  Pihtiputaan Ua,   Mazda     (j)
23   Samu Summanen ,  Hollola ,  SS-Racing,   MustaOranssi BMW
57   Jasu Taskinen,  Keuruu,  Taskinen Motorsport,   Laina auto
153   Joona Soukka,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   piknik pöytä


Lady: 12

1   Noora Savela,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   Ykkösmazda
3   Hanna Suikkari,  Riihimäki,  Herkka Racing,   LeasingPerheFarmari
5   Johanna Renlund,  Konnevesi,  TPP Racing,   Keltavihree
7   Iida Savela,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   matukka
8   Virpi Autio,  Äänekoski ,  RMS Rallyteam,   Mikäsmuukuinmazda
9   Mira Nevalainen,  Järvelä,  Black Edition Racing Team,   auto
28   Sari Kärkkäinen,  Pieksämäki,  Hans Racing Team,   Almera
30   Aino Kankkunen,  Heinävesi,  Peräkylän Mopo & Patteri,   Mersu
36   Autio Tiia,  Muurame,  Autio Racing Team,   Mazda
37   Jutta Kuosma,  Hartola,  Emminätiiä,   Saksalaisihastus    (e)
51   Paalanen Jemina ,  Hämeenkoski ,  Team Kuka On Ratissa,   MinkäMiesAntaa    (e)
85   Taija Mustonen,  Mikkeli,  Shameless Racing,   Nipponi



(u)= Uusi kuski, (j)= Jälki-ilmoittautunut, (e) = Ei ajanut tällä kaudella
#13
KISA PERUTTU!!!
Rokkiralli talvisarjan viimeinen kisa ajetaan Saarijärvellä 16.3.2024
HUOM: siirretty viikolla eteenpäin

Lauantaina ajetaan kaikki luokat:
vetarit, kardaanit, junnut, leidit ja superit

Ilmoittautuminen alkaa Maanantaina 26.2.2024 ja loppuu Sunnuntaina 10.3.2024
Myös ilmoittautumista jatkettu viikolla.

Ilmoittautuminen rokkiralli kotisivun lomakkeen kautta
http://www.rokkiralli.info/lomake/step1.php


Maksut maksetaan tilille FI8342130010030042

Super, kardaani ja vetari  60€/luokka
Lady  40€
Junior 0€

Viestikenttään KILPAILUNUMERO ja Paikkakunta
  Esim:  K100 Saarijärvi

Jälki-ilmoittautumiset ja peruutukset ilmoitetaan Naprille.
Jos Napri kadoksissa niin sitten minulle

----

Jos sinulta on poistunut kisanumero tai sinulla ei ole ikinä sitä ollut
niin saat ilmoittautumisen yhteydessä itsellesi numeron antamalla
ilmoittautumisen ensimmäisellä sivullä numeroksi 0.

Jos sinulla on ollut viimekaudella numero katso oma Kuski ID
kuljettajalistalta ja syötä Kuski ID ilmoittautumisen toisella sivulla.

Kuski listoilla Kuski ID näkyy kuskitietojen rivin lopussa.
Numeronsa menettäneet on listattu kuskilistan loppuun
#14
#2.2 24.2.2024

Pieks?m?ki  24.2.2024 Lähtölistat:

SUPER: 15

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   43   Robi  Sinha   Espoo      Volvo
A2   411   Ari   Pakaa   Shameless Racing   Ford
A3   213   Mika Hauta   Kauhava      E30 325i
A4   71   Kimi Pesonen   Orimattila    Shameless Racing   Kuljetus Lari Liikonen Ford
A5   6   Ruotsalainen Mika   Saarijärvi   JTA Rally Team   Lvi ja Nuohouspalvelu Mika Autio Datsun

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   45   Saku Salminen    Hollola   Shameless Racing   Mustaoranssi Sunny
B2   37   Toni Hirvonen   Enonkoski   Tykkireisinki   VW polo
B3   40   Ulf Gustafsson    Kolho   Uittosalmi Racing   Uittosalmi racing honda
B4   222   Miseliini   Otava      Volvo 16valve
B5   2   Ikonen Esa   Joroinen   TeamRevittävätSiilit   Bmw

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   46   Pessi Kääriäinen   Otava    Pingki Racing   Ford Fiesta
C2   151   Otto Hakomäki   Pieksämäki    Hans Racing Team    Corolla
C3   58   Samanen Erkki   Saarijärvi   RMS Rallyteam   RMS rally pösö v8
C4   200   Aleksi Nousiainen    Joroinen   Team Revittävät siilit   Ford Escort
C5   8   Tino Kiiskinen   Juva   Shameless Racing   ÄssäVolvo


KARDAANI: 13

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   34   Tapio Oksanen    Pieksämäki    Hans racing team   Sumbeam
A2   5   Lasse Loveson   Hollola   SS-Racing   Hyvää syntymäpäivää Sampsa
A3   3   Roope Järveläinen   Viitasaari   SVV Racing Team   Pikapesun Mysteeri
A4   41   Mika Mäkilä   Pakaa   Shameless Racing   Mustaoranssi
A5   9   Otto Valkonen   Pieksämäki    Hans Racing Team    Opel
A6   8   Lehtinen   Hämeenkoski    Team Kuka On Ratissa   Bmw e39
A7   78   Henri Hagert    Espoo    RST Motorsport   Mazda

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   78   Henri Hagert    Espoo    RST Motorsport   Mazda
B2   8   Lehtinen   Hämeenkoski    Team Kuka On Ratissa   Bmw e39
B3   9   Otto Valkonen   Pieksämäki    Hans Racing Team    Opel
B4   41   Mika Mäkilä   Pakaa   Shameless Racing   Mustaoranssi
B5   3   Roope Järveläinen   Viitasaari   SVV Racing Team   Pikapesun Mysteeri
B6   11   Rono Vesanen   Hyvinkää   Herkka Racing   Upee Bjösö

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   15   Lindström Jani   Espoo   RK Racing Team   BEEÄMVEE
C2   311   Klasu   Mikkeli   Shameless Racing   Mustaoranssi cih
C3   7   Erpo   Nurmijärvi   LevinneetLaitteet/Herkka Racing   Riesa
C4   2   Axe   Kannonjärvi   Kannonjärven Kulkukollit   ???
C5   30   Perttu Minkkinen   Saarijärvi   JTA Rally Team   Volvolainen
C6   5   Lasse Loveson   Hollola   SS-Racing   Hyvää syntymäpäivää Sampsa
C7   34   Tapio Oksanen    Pieksämäki    Hans racing team   Sumbeam

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   11   Rono Vesanen   Hyvinkää   Herkka Racing   Upee Bjösö
D2   30   Perttu Minkkinen   Saarijärvi   JTA Rally Team   Volvolainen
D3   2   Axe   Kannonjärvi   Kannonjärven Kulkukollit   ???
D4   7   Erpo   Nurmijärvi   LevinneetLaitteet/Herkka Racing   Riesa
D5   311   Klasu   Mikkeli   Shameless Racing   Mustaoranssi cih
D6   15   Lindström Jani   Espoo   RK Racing Team   BEEÄMVEE


VETARI: 24

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   46   Janne Manninen   Rantasalmi   J&J racing   Honda
A2   15   Autio Juhani   Jyväskylä   Autio Racing Team   PappaMobiili
A3   12   Jarmo Koivisto   Riihimäki   Country Side Racing   Ooppeli
A4   166   Voitto Hassi   KISKO   Huru Ukko team   opel korsa
A5   45   Happonen Harri   Kuopio   Piikkisiili Racing Team   Voorti
A6   18   Niko Hyvönen   Rantasalmi   Rähy Racing   Fortti
A7   24   Aku Ilomäki   Muurame   Autio Racing Team   Mazda
A8   11   Kari Karjalainen   Pieksämäki   Hans Racing Team   Ford

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   111   Napri    Pakaa   Shameless Racing   Melkein musta oranssi
B2   14   Autio Mikko   Äänekoski    RMS Rallyteam   Mazda
B3   57   Matti Kauppinen   Keuruu   Irmeli Racing   Honda
B4   285   Klasu   Mikkeli   Shameless Racing   Mustaoranssi perhefarmari
B5   6   Sami Nevalainen   Järvelä   Black Edition Racing Team   Ral9006
B6   3   Eetu Vesanen   Nurmijärvi    Shameless x Herkka Racing   Ä$$Ä
B7   177   Niko Ilomäki   Muurame   Autio Racing team   Pirkkavolkkari
B8   1   Jesperi Koskinen   Konnevesi   TPP Racing   Mazda

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   44   Sami Laitinen   Kangasniemi   Kurko Racing   Matukka
C2   7   Atte   Hollola   Shameless Racing   MustaOranssi Nissan
C3   116   Lilja Aleksi   Äänekoski   Virtasen Rallitalli   Völövö
C4   141   Ari Karjalainen   Jyväskylä   Hans Racing Team   Matsuda
C5   19   Abel Karjala   Järvenpää   Karjala Racing   MuseoMatukka
C6   10   Walter Hokkanen   Sipoo   Team Sipoon Pojat   Mazda
C7   4   Björn Jani   Rantasalmi   Karhu Racing   Ruttukasa
C8   202   Anton Oljemark   Paippinen   Team Sipoon pojat   Navetan ykköstykki


LADY: 13

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   71   Pikku Myy   Espoo   RK Racing team   Volvo
A2   57   Julia Träff   Keuruu   Irmeli Racing   Polkuauto
A3   8   Virpi Autio   Äänekoski    RMS Rallyteam   Mikäsmuukuinmazda
A4   5   Johanna Renlund   Konnevesi   TPP Racing   Keltavihree
A5   36   Autio Tiia   Muurame   Autio Racing Team   Mazda

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   111   Napri   Pakaa   Shameless Racing   Melkein musta oranssi
B2   85   Taija Mustonen   Mikkeli   Shameless Racing   Nipponi
B3   4   Kallioniemi Susanna   Jämsä   Härski Racing   Mazda
B4   7   Iida Savela   Saarijärvi   RMS Rallyteam   nissani

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   28   Sari Kärkkäinen   Pieksämäki   Hans Racing Team   Almera
C2   9   Mira Nevalainen   Järvelä   Black Edition Racing Team   Auto
C3   30   Aino Kankkunen   Heinävesi   Peräkylän Mopo & Patteri   Mersu
C4   1   Noora Savela   Saarijärvi   RMS Rallyteam   Ykkösmazda


JUNIOR: 11

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
A1   23   Samu Summanen    Hollola    SS-Racing   Paljon onnea iskä
A2   7   Topi Ryynänen   Siilinjärvi    PiikkiSiili Racing Team   Mondeo
A3   153   Joona Soukka   Saarijärvi   RMS Rallyteam   gt nizmo
A4   3   Aku Uosukainen   Myllyoja   AKU Racing   Kottikärry
A5   12   Juuso Linna   Nurmijärvi   KS Racing Team ry/Herkka Racing   Leasing Ä$$Ä
A6   14   Manu Renlund   Konnevesi   TPP Racing   Keltavihree

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
B1   14   Manu Renlund   Konnevesi   TPP Racing   Keltavihree
B2   12   Juuso Linna   Nurmijärvi   KS Racing Team ry/Herkka Racing   Leasing Ä$$Ä
B3   3   Aku Uosukainen   Myllyoja   AKU Racing   Kottikärry
B4   153   Joona Soukka   Saarijärvi   RMS Rallyteam   gt nizmo
B5   5   Martti Linna   Hyvinkää   KS Racing Team ry/Herkka Racing   Nissan

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
C1   57   Jasu Taskinen   Keuruu   Taskinen Motorsport   Laina-auto
C2   17   Eemeli Kotamäki   Äänekoski      Godzilla
C3   2   Juho Tiihonen   Mikkeli   JiiTiimi   Punainenpantteri
C4   8   Shenninen   Nurmijärvi    LevinneetLaitteet/Herkka Racing   Mazda
C5   7   Topi Ryynänen   Siilinjärvi    PiikkiSiili Racing Team   Mondeo
C6   23   Samu Summanen    Hollola    SS-Racing   Paljon onnea iskä

     Nro  Nimi    Paikkakunta    Tiimi    Auto
D1   5   Martti Linna   Hyvinkää   KS Racing Team ry/Herkka Racing   Nissan
D2   8   Shenninen   Nurmijärvi    LevinneetLaitteet/Herkka Racing   Mazda
D3   2   Juho Tiihonen   Mikkeli   JiiTiimi   Punainenpantteri
D4   17   Eemeli Kotamäki   Äänekoski      Godzilla
D5   57   Jasu Taskinen   Keuruu   Taskinen Motorsport   Laina-auto


#15
#2 24.2.2024

Pieksämäki 24.2.2024 Ilmoittautuneet:

la 24. helmikuuta 2024 08.05.33
Ilmoittautuneita: 74

Super: 12

2   Ikonen Esa,  Joroinen,  TeamRevittävätSiilit,   Bmw
6   Ruotsalainen Mika,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   Lvi ja Nuohouspalvelu Mika Autio Datsun
8   Tino Kiiskinen,  Juva,  Shameless Racing,   ÄssäVolvo
40   Ulf Gustafsson ,  Kolho,  Uittosalmi Racing,   Uittosalmi racing honda
43   Robi  Sinha,  Espoo,  ,   Volvo    (u)
46   Pessi Kääriäinen,  Otava ,  Pingki Racing,   Ford Fiesta     (u)
58   Samanen Erkki,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   RMS rally pösö v8
71   Kimi Pesonen,  Orimattila ,  Shameless Racing,   Kuljetus Lari Liikonen Ford
151   Otto Hakomäki,  Pieksämäki ,  Hans Racing Team ,   Corolla    (e)
200   Aleksi Nousiainen ,  Joroinen,  Team Revittävät siilit,   Ford Escort
213   Mika Hauta,  Kauhava,  ,   E30 325i    (e)
411   Ari,  Pakaa,  Shameless Racing,   Ford    (u)


Vetari: 24

1   Jesperi Koskinen,  Konnevesi,  TPP Racing,   Mazda
3   Eetu Vesanen,  Nurmijärvi ,  Shameless x Herkka Racing,   Ä$$Ä
4   Björn Jani,  Rantasalmi,  Karhu Racing,   Ruttukasa
6   Sami Nevalainen,  Järvelä,  Black Edition Racing Team,   Ral9006
7   Atte,  Hollola,  Shameless Racing,   MustaOranssi Nissan
10   Walter Hokkanen,  Sipoo,  Team Sipoon Pojat,   Mazda
11   Kari Karjalainen,  Pieksämäki,  Hans Racing Team,   Ford
12   Jarmo Koivisto,  Riihimäki,  Country Side Racing,   Ooppeli
14   Autio Mikko,  Äänekoski ,  RMS Rallyteam,   Mazda    (e)
18   Niko Hyvönen,  Rantasalmi,  Rähy Racing,   Fortti
19   Abel Karjala,  Järvenpää,  Karjala Racing,   MuseoMatukka
24   Aku Ilomäki,  Muurame,  Autio Racing Team,   Mazda
44   Sami Laitinen,  Kangasniemi,  Kurko Racing,   Matukka    (e)
45   Happonen Harri,  Kuopio,  Piikkisiili Racing Team,   Voorti
46   Janne Manninen,  Rantasalmi,  J&J racing,   Honda     (e)
57   Matti Kauppinen,  Keuruu,  Irmeli Racing,   Honda
111   Napri ,  Pakaa,  Shameless Racing,   Melkein musta oranssi     (e)
115   Tero Autio,  Leppävesi,  Autio Racing,   auto    (j)
116   Lilja Aleksi,  Äänekoski,  Virtasen Rallitalli,   Völövö
141   Ari Karjalainen,  Jyväskylä,  Hans Racing Team,   Matsuda
166   Voitto Hassi,  KISKO,  Huru Ukko team,   opel korsa
177   Niko Ilomäki,  Muurame,  Autio Racing team,   Pirkkavolkkari
202   Anton Oljemark,  Paippinen,  Team Sipoon pojat,   Navetan ykköstykki
285   Klasu,  Mikkeli,  Shameless Racing,   Mustaoranssi perhefarmari


Kardaani: 13

2   Axe,  Kannonjärvi,  Kannonjärven Kulkukollit,   ???
3   Roope Järveläinen,  Viitasaari,  SVV Racing Team,   Pikapesun Mysteeri
5   Lasse Loveson,  Hollola,  SS-Racing,   Hyvää syntymäpäivää Sampsa    (e)
7   Erpo,  Nurmijärvi,  LevinneetLaitteet/Herkka Racing,   Riesa
8   Lehtinen,  Hämeenkoski ,  Team Kuka On Ratissa,   Bmw e39
9   Otto Valkonen,  Pieksämäki ,  Hans Racing Team ,   Opel
11   Rono Vesanen,  Hyvinkää,  Herkka Racing,   Upee Bjösö    (e)
15   Lindström Jani,  Espoo,  RK Racing Team,   BEEÄMVEE    (e)
30   Perttu Minkkinen,  Saarijärvi,  JTA Rally Team,   Volvolainen
34   Tapio Oksanen ,  Pieksämäki ,  Hans racing team,   Sumbeam    (e)
41   Mika Mäkilä,  Pakaa,  Shameless Racing,   Mustaoranssi
78   Henri Hagert ,  Espoo ,  RST Motorsport,   Mazda    (e)
311   Klasu,  Mikkeli,  Shameless Racing,   Mustaoranssi cih


Junior: 11

2   Juho Tiihonen,  Mikkeli,  JiiTiimi,   Punainenpantteri
3   Aku Uosukainen,  Myllyoja,  AKU Racing,   Kottikärry
5   Martti Linna,  Hyvinkää,  KS Racing Team ry/Herkka Racing,   Nissan    (e)
7   Topi Ryynänen,  Siilinjärvi ,  PiikkiSiili Racing Team,   Mondeo
8   Shenninen,  Nurmijärvi ,  LevinneetLaitteet/Herkka Racing,   Mazda
12   Juuso Linna,  Nurmijärvi,  KS Racing Team ry/Herkka Racing,   Leasing Ä$$Ä
14   Manu Renlund,  Konnevesi,  TPP Racing,   Keltavihree    (e)
17   Eemeli Kotamäki,  Äänekoski,  ,   Godzilla
23   Samu Summanen ,  Hollola ,  SS-Racing,   Paljon onnea iskä    (e)
57   Jasu Taskinen,  Keuruu,  Taskinen Motorsport,   Laina-auto    (e)
153   Joona Soukka,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   gt nizmo


Lady: 14

1   Noora Savela,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   Ykkösmazda
3   Hanna Suikkari,  Riihimäki,  Herkka Racing,   LainaMondeo    (j)
4   Kallioniemi Susanna,  Jämsä,  Härski Racing,   Mazda
5   Johanna Renlund,  Konnevesi,  TPP Racing,   Keltavihree
7   Iida Savela,  Saarijärvi,  RMS Rallyteam,   nissani
8   Virpi Autio,  Äänekoski ,  RMS Rallyteam,   Mikäsmuukuinmazda
9   Mira Nevalainen,  Järvelä,  Black Edition Racing Team,   Auto
28   Sari Kärkkäinen,  Pieksämäki,  Hans Racing Team,   Almera
30   Aino Kankkunen,  Heinävesi,  Peräkylän Mopo & Patteri,   Mersu
36   Autio Tiia,  Muurame,  Autio Racing Team,   Mazda
57   Julia Träff,  Keuruu,  Irmeli Racing,   Polkuauto
71   Pikku Myy,  Espoo,  RK Racing team,   Volvo    (e)
85   Taija Mustonen,  Mikkeli,  Shameless Racing,   Nipponi
111   Napri,  Pakaa,  Shameless Racing,   Melkein musta oranssi     (e)



(u)= Uusi kuski, (j)= Jälki-ilmoittautunut, (e) = Ei ajanut tällä kaudella