Menu

Näytä viestit

Tämä jakso sallii sinun katsoa tämän jäsenen kaikkia viestejä. Huomaa, että näet vain niiden alueiden viestit, joihin sinulla on nyt pääsy.

Näytä viestit Menu

Viestit - Peetu

#1
Kysy ja vastaa / Vs: Bensalinjat superissa
11.08.15 - klo:20:27
Halpa vaihtoehto on myös sellainen muovinen paineilmaputki ja sen vetää alumiinisen kaapelisuojaputken sisällä, taitaa maksaa yhteensä ainakin 2€ metri.
#2
Kysy ja vastaa / Vs: superin autojen kunto
08.05.15 - klo:17:49
Vastataan sama kuin viime vuonnakin elihan vaatimattomat kaaviot tulee jos vielä kahteen luokkaan pitäisi jakaa päivän autot.

Rohkeasti vaan jakamaan korjausmääräyksiä jos rupeaa liian ruttuisalta näyttämään kilpurit.
#3
Päävirtakytkin ja sammutusvaijeri, kaato tilanteita varten.

Nascar verkon kiinnitys turvakaariin, ei oveen. Ei paljon auta kaadossa jos ovi aukeaa.

Bensatankki konehuoneessa tuntuu erikoiselta? Onko sitten kuinka yleistä, tähän varmaan löytyy kommentteja.
#4
Ihan mielenkiinnosta mutta mitä asioita palaveri koskee?
#5
Kysy ja vastaa / Vs: Pieksämäki
15.05.14 - klo:19:46
Pääseekö varikolle jo perjantaina?
#6
Henkilökohtainen mielipide olisi ettei jaettaisi luokkiin, ei autoja nyt niin paljon ole viivalla että voisi kahteen luokkaan jakaa. Jos on luokassa noin 10 autoa niin ei siinä kovin jännittäviä kaaviota tehdä.
Itse tuon korjauskehotuksen kannalla jos kovin ruttuiseksi menee. Sovitaan vaan säännöt tästä hyvissä ajoin ensi kaudeksi niin ei tule kenellekään yllätyksenä.

S77