Rokkirallifoorumi

ROKKIRALLI => Yleistä Rokki-Rallista => Aiheen aloitti: geton - 12.03.13 - klo:19:46

Otsikko: Takavetoo
Kirjoitti: geton - 12.03.13 - klo:19:46
Ehdottaisin , että rokkiin tulis uus luokka . Takapotkut ? ( Siis niinhku takavetoseks muutetut etuvedot) ?? Meinaan kartaanit aika vähissä nykyää ?
Otsikko: Vs: Takavetoo
Kirjoitti: Hauhau Kukko - 12.03.13 - klo:20:11
Onhan etuvetoisen muuttaminen takavetoiseksi sallittu kunhan moottori sijaitsee edessä.Mukana on ollut jopa wv kupla jossa moottori on siirretty eteen.
Otsikko: Vs: Takavetoo
Kirjoitti: jiioo77 - 12.03.13 - klo:20:12
juu ja peruspotkurit/rollaattorit... ja ässä numeron eteen jos viuhtoo piikkikenkä jalassa....eikös noita tuolla jo ole näkyny
Otsikko: Vs: Takavetoo
Kirjoitti: Mici - 12.03.13 - klo:20:41
Kyl kardaaneissa on ollu suzuki altosta lähtien näitä vehkeitä joten ei se uus luokka ainakaan lisäis kardaanien määrää.
Otsikko: Vs: Takavetoo
Kirjoitti: geton - 15.03.13 - klo:19:52
Ei ,Näissä molemmissahan on kardaani. Siis etuvetosen koko kone ja laatikko heitetään taakse , ns. keskimoottori rakenne.
Otsikko: Vs: Takavetoo
Kirjoitti: Mici - 15.03.13 - klo:20:14
Jospa vielä keran luet säännöt...
Otsikko: Vs: Takavetoo
Kirjoitti: Juha - 15.03.13 - klo:23:08
Olen Micin kannalla tässä tilanteessa...
Otsikko: Vs: Takavetoo
Kirjoitti: Saku Saarela - 20.03.13 - klo:17:11
Kuinkahan moni alkaisi moisia autoja rakentamaan,kun jo nykyiselläänkin tuntuu autojen rakentaminen olevan harvojen harrastus..Saattaisi tulla tylsä luokka jos sitä ajettaisiin yhdellä tai kahdella autolla per kisa..Mielestäni tällainen visio on syytä vielä haudata toistaiseksi.
Otsikko: Vs: Takavetoo
Kirjoitti: Walley - 20.03.13 - klo:19:32
Ei todellakaan kannata, tynkä luokkaa väkisin tehdä.